Strona główna Powiadom o imprezie Wypowiedz się Zamów fotoletter Pogoda
 
Szukaj:   ISSN: 1898-0880

Co w weekend    

Święta tuż-tuż

Warsztaty dla dorosłych

Niedziela, 29 Listopada

Rodzinne warsztaty: Ceramika i garncarstwo
Sobota, 28 Listopada

Targi Ślubne Wedding 2015
Sobota, 28 Listopada

Dni Lwowa

w Warszawie.


Zimowy Narodowy
Sobota, 28 Listopada

Tarabajanie w Tarabuku

Tarabuk w nowym miejscu!

Niedziela, 29 Listopada

Rodzinne warsztaty architektoniczne

Soboty.

Sobota, 28 Listopada

Moje ulubione muzeum

Skąd się bierze prąd w gniazdku?
Sobota, 28 Listopada

Smykofonia - najbliższe spotkania

Już kupujcie Bilety!

Sobota, 28 Listopada

Casting do musicalu
Sobota, 28 Listopada

Dla dzieci w Forcie
Sobota, 28 Listopada

Wycieczki przyrodnicze po pałacowym ogrodzie
Niedziela, 29 Listopada

Targi Książki Historycznej

Atrakcją - stoisko Kwadrygi


Imprez bez liku w Muzeum dla Dzieci

Świąteczne targi, jarmarki i kiermasze
Sobota, 28 Listopada

Obchody 185. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego
Niedziela, 29 Listopada

Mali Einsteini: Ryżowe naukowe szaleństwo
Sobota, 28 Listopada

Galeria Jednego Obrazu u lichwiarza!
Niedziela, 29 Listopada

Świąteczne warsztaty dla rodzin z dziećmi

U Króla Jana III Sobieskiego.

Niedziela, 29 Listopada

Czy w niej straszy duch Bieruta?
Niedziela, 29 Listopada

Warszawska Giełda Płytowa
Sobota, 28 Listopada

Projekt Studia JA
Sobota, 28 Listopada

Warsztaty: pasternak, dynia, gęsina

Została już tylko gęsina...

Niedziela, 29 Listopada

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Sobota, 28 Listopada

Smyki na Kępie
Sobota, 28 Listopada

Dziecięce Atelier

Zawsze ostatnia sobota miesiąca.

Sobota, 28 Listopada

Jutro bedzie futro - happening Vivy!
Sobota, 28 Listopada

Królewski Ogród ŚwiatłaBal Andrzejkowy
Sobota, 28 Listopada

Filharmonia Dziecięca
Niedziela, 29 Listopada

Zamek Królewski - dzień atrakcji
Sobota, 28 Listopada

Akademia Elfów Świętego Mikołaja
Sobota, 28 Listopada

Być pracowitym jak...
Niedziela, 29 Listopada

Misiowe Poranki
Niedziela, 29 Listopada

 

 

 

 

 


   Szkoły Policealne   |      |      |      |      |      |   Organizujesz imprezy? Napisz nam o tym!   
Wyrzucali je ze śmigłowców
      
   sport i rekreacja   


Termin:
02-05-2013, 04-06-2013

„Orzeł może” – Radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” zachęcają Polaków do pozytywnego myślenia

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” pokażą, że „Orzeł może”. Tego dnia rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.

W czwartek, 2 maja br. w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Dla słuchaczy i czytelników, którzy zbiorą najwięcej ulotek, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną „punkty zwrotne” ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej liczby ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w „punktach zwrotnych”.

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy – dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – konkursy, prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji „Orzeł może” (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 i na łamach „Gazety Wyborczej” regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie „Wywiń orła” od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana „Metka narodowa”. Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do „Metki narodowej”, która 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji, zawiśnie na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcję przygotowała i zrealizuje agencja Hypermedia Isobar.

Więcej informacji na stronie Trójki (www.polskieradio.pl/9/2795)

Akcja „Orzeł może” ma dać sposobność do okazania naszego przywiązania do symboli narodowych, do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, przekonania Polaków do wiary w swój potencjał i większego optymizmu.
Kampania rozpoczyna się w Dniu Flagi, 2 maja, a zakończy 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wygranych przez społeczeństwo wyborów do Sejmu i Senatu RP. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Ambasadorami kampanii są: Kuba Badach, Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Piotr Cieplak, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkowa, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Agata Passent, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Aga Zaryan.


« Listopad »
Pn. wt. Śr. Cz. Pt. Sb. Nd.

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

CIEKAWOSTKI

Tak to miało być...

REKLAMA


   Strona główna       O serwisie wolnasobota.pl      Reklama      Kontakt   
Wykonanie: InforPol NET