Strona główna Powiadom o imprezie Wypowiedz się Zamów fotoletter Pogoda
 
Szukaj:   ISSN: 1898-0880

Co w weekend    

O rany, Bielany
Niedziela, 28 Września

Rejestracja na Wycieczki po Parku Natolińskim

Zapisy zawsze w poniedziałek rano!

Poniedziałek, 22 Września

Forum Filmów Nie-Zwyczajnych
Sobota, 27 Września

Wilanowski Klub Przyrodniczy
Sobota, 27 Września

Ludoteka

Gry planszowe jakich nie znacie lub jakie już lubicie w Tarabuku o 17.00.

Niedziela, 28 Września

PRAHA Dzieciom we wrześniu

Niedziela z dobrą zabawą.


Jak to kiedyś grano muzykę
Niedziela, 28 Września

Warsztaty dla rodzin w Wilanowskim Klubie Przyrodniczym

Rezerwuj!

Niedziela, 28 Września

Bezpłatne spotkania dotyczące zaburzeń odżywiania (anoreksji, bulimii)

Dla Mieszkańców Ursynowa.


Dzień otwarty fitness i siłownia
Sobota, 27 Września

Małe Historie
Niedziela, 28 Września

Tarabajanie w Tarabuku

Bajki które otwierają świat wyobraźni.

Niedziela, 28 Września

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Zawsze w niedzielę o godz.12.00 i 16.00.


Mała Warszawska Jesień

Festiwal Nauki

Na niektóre z imprez obowiązują zapisy.


Piknik Aktywna Rodzina

i Gra miejska.

Sobota, 27 Września

Dni otwarte
Piątek, 26 Września

Spacery z Muzeum Warszawy
Sobota, 27 Września

Wolę pójść na Wolę
Niedziela, 28 Września

Zapal się!

Przejazdy pociągiem retro

W każdą sobotę tylko do końca października!


Garażówka na Pomoście

W każdą niedzielę.

Niedziela, 28 Września

Pierwszy w Polsce Bieg Wegański

Z imprezami dla dzieci!

Sobota, 27 Września

Biała Sukienka, czyli 3 dni z Powstania Warszawskiego
Sobota, 27 Września

Nowe spotkania w Piwnicy Poetyckiej
Niedziela, 28 Września

Kino Dzieci - Festiwal
Sobota, 27 Września

VIII Festiwal Nauki Malego Czlowieka
Sobota, 27 Września

Dziecięce Atelier Haftu

Ostatnia sobota miesiąca. Obowiązuje rezerwacja.

Sobota, 27 Września

Sezon wyścigów konnych

Targ Śniadaniowy
Sobota, 27 Września

Artystyczna sobota
Sobota, 27 Września

Spacery i spotkania na Bemowie
Niedziela, 28 Września

Biegam bo lubię

Treningi dla wszystkich.


Etnoniedziela
Niedziela, 28 Września

Weź to uszyj - dla wszystkich

co sobotę.


Czy w niej straszy duch Bieruta?
Sobota, 27 Września

Obchody 70-tej rocznicy Powstania Warszawskiego

Multimedialny Park Fontann

Wodna baśń w piątki i soboty.


Cała prawda o Festiwalu Kino w trampkach

Jeśli chcesz poznać historię warszawskich...
Środa, 24 Września

Wyspa Bajek

Rodzinne spotkania w Łazienkach.

Niedziela, 28 Września

      |      |   To miejsce czeka na Twoje ogłoszenie!   |   Akademia Malucha zaprasza dzieci na codzienne zajęcia i zabawy!   |   Biała Sukienka, czyli 3 dni z Powstania Warszawskiego, 27.09.14.   |      |   Karate dla dzieci: zasady gry fair play i poprawa koordynacji ruchowej   
Wyrzucali je ze śmigłowców
      
   sport i rekreacja   


Termin:
02-05-2013, 04-06-2013

„Orzeł może” – Radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” zachęcają Polaków do pozytywnego myślenia

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” pokażą, że „Orzeł może”. Tego dnia rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.

W czwartek, 2 maja br. w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Dla słuchaczy i czytelników, którzy zbiorą najwięcej ulotek, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną „punkty zwrotne” ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej liczby ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w „punktach zwrotnych”.

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy – dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – konkursy, prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji „Orzeł może” (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 i na łamach „Gazety Wyborczej” regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie „Wywiń orła” od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana „Metka narodowa”. Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do „Metki narodowej”, która 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji, zawiśnie na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcję przygotowała i zrealizuje agencja Hypermedia Isobar.

Więcej informacji na stronie Trójki (www.polskieradio.pl/9/2795)

Akcja „Orzeł może” ma dać sposobność do okazania naszego przywiązania do symboli narodowych, do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, przekonania Polaków do wiary w swój potencjał i większego optymizmu.
Kampania rozpoczyna się w Dniu Flagi, 2 maja, a zakończy 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wygranych przez społeczeństwo wyborów do Sejmu i Senatu RP. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Ambasadorami kampanii są: Kuba Badach, Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Piotr Cieplak, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkowa, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Agata Passent, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Aga Zaryan.


« Wrzesień »
Pn. wt. Śr. Cz. Pt. Sb. Nd.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

CIEKAWOSTKI

Na czym polega program partnerski ComperiaLead?

REKLAMA


   Strona główna       O serwisie wolnasobota.pl      Reklama      Kontakt   
Wykonanie: InforPol NET