Strona główna Powiadom o imprezie Wypowiedz się Zamów fotoletter Pogoda
 
Szukaj:   ISSN: 1898-0880

Co w weekend    

Foki na start!

Zapisy do 26 listopada.

Sobota, 29 Listopada

W Kinie ADA
Sobota, 29 Listopada

Naucz się szyć
Sobota, 29 Listopada

Jaś i Małgosia
Niedziela, 30 Listopada

Festiwal Rodzinny
Niedziela, 30 Listopada

Impreza Andrzejkowa

Zgłoszenia do poniedziałku.

Sobota, 29 Listopada

Bal Andrzejkowy w Harmonice
Sobota, 29 Listopada

Mały Sputnik 2014

Mapy kolejowe

Rzadki zbiór rarytasów.


Warsztaty kulinarne ze smakiem przez świat
Sobota, 29 Listopada

Podróżniczek - Hiszpania
Niedziela, 30 Listopada

Wehikuł sztuki

Dla najmłodszych.


Wystawa „Polski realizm kapitalistyczny"

Andrzejki na Tynieckiej
Sobota, 29 Listopada

Smykofonia - w listopadzie

Dla melomaluszków. Tym razem na Grochowskiej.

Sobota, 29 Listopada

250 lat Stanisława Augusta

W Bielańskim Ośrodku Kultury w listopadzie
Piątek, 28 Listopada

Krółewskie rezydencje bezpłatnie

Spotkanie z Grami Fabularnymi
Niedziela, 30 Listopada

Cyberiada
Sobota, 29 Listopada

Giełda Pamiątek Sportowych
Sobota, 29 Listopada

Gwiazdy czytaja i inne atrakcje
Sobota, 29 Listopada

Kino na poduchach

Wygodnie i ciekawie. Zawsze w niedzielę o 16.30.

Niedziela, 30 Listopada

Mary’s Land. Ziemia Maryi

Dobre Miejsce zaprasza rodzinnie.

Niedziela, 30 Listopada

Międzynarodowe Targi Turystyki
Piątek, 28 Listopada

Warsztaty w Centrum Kultury Jidysz

Tarabajanie

Oczywiście w Tarabuku.

Niedziela, 30 Listopada

Rodzinne Spotkania z Tradycją
Sobota, 29 Listopada

Warsztaty kulinarne zdrowo jemy
Sobota, 29 Listopada

Szyjemy przytulanki
Sobota, 29 Listopada

Sobota, 29 Listopada

Festiwal Rodziny
Niedziela, 30 Listopada

Dla dzieci w Klubie Kultury Saska Kępa
Sobota, 29 Listopada

Praha Dzieciom w listopadzie
Niedziela, 30 Listopada

Rodzinne warsztaty w DSH
Sobota, 29 Listopada

Poranki dla dzieci z muzyką
Sobota, 29 Listopada

Jak to kiedyś grano muzykę
Niedziela, 30 Listopada

Kolejowe świętowanie
Niedziela, 30 Listopada

Loesje - warsztaty
Niedziela, 30 Listopada

Królewski Ogród Światła

Szkoła Harmonia zaprasza na dzień otwarty
Sobota, 29 Listopada

Mali Einsteini w DK Zacisze
Sobota, 29 Listopada

      |   Żłobek Ciuchcia Puch Puch Wawer-czesne od 750 zł   |   8. Mały Sputnik poszerza bajkowe horyzonty! 20-30 XI, Kino Kinoteka   |   Babie lato, czyli jesienne dylematy we florystyce, 21, 28.11.14   |   To miejsce czeka na Twoje ogłoszenie!   |      |      
Wyrzucali je ze śmigłowców
      
   sport i rekreacja   


Termin:
02-05-2013, 04-06-2013

„Orzeł może” – Radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” zachęcają Polaków do pozytywnego myślenia

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” pokażą, że „Orzeł może”. Tego dnia rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.

W czwartek, 2 maja br. w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Dla słuchaczy i czytelników, którzy zbiorą najwięcej ulotek, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną „punkty zwrotne” ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej liczby ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w „punktach zwrotnych”.

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy – dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – konkursy, prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji „Orzeł może” (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 i na łamach „Gazety Wyborczej” regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie „Wywiń orła” od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana „Metka narodowa”. Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do „Metki narodowej”, która 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji, zawiśnie na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcję przygotowała i zrealizuje agencja Hypermedia Isobar.

Więcej informacji na stronie Trójki (www.polskieradio.pl/9/2795)

Akcja „Orzeł może” ma dać sposobność do okazania naszego przywiązania do symboli narodowych, do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, przekonania Polaków do wiary w swój potencjał i większego optymizmu.
Kampania rozpoczyna się w Dniu Flagi, 2 maja, a zakończy 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wygranych przez społeczeństwo wyborów do Sejmu i Senatu RP. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Ambasadorami kampanii są: Kuba Badach, Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Piotr Cieplak, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkowa, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Agata Passent, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Aga Zaryan.


« Listopad »
Pn. wt. Śr. Cz. Pt. Sb. Nd.

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

CIEKAWOSTKI

Jak zachowywać się w kinie i teatrze?

REKLAMA


   Strona główna       O serwisie wolnasobota.pl      Reklama      Kontakt   
Wykonanie: InforPol NET