Strona główna Powiadom o imprezie Wypowiedz się Zamów fotoletter Pogoda
 
Szukaj:   ISSN: 1898-0880

Co w weekend    

Na Kępie dla młodszych i starszych

W świątecznym nastroju
Sobota, 20 Grudnia

Międzypaństwowy Mecz Akrobatyczny
Sobota, 20 Grudnia

Balet w kinie
Niedziela, 21 Grudnia

Smyki na Kępie

Muzyczne spotkania dla całej rodziny.

Sobota, 20 Grudnia

Mistrzostwa Warszawy w warcabach tureckich
Sobota, 20 Grudnia

Szewczyk Dratewka
Niedziela, 21 Grudnia

Jacek Fedorowicz w Klubie Komediowym
Czwartek, 18 Grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy

w Blue City.


Wehikuł sztuki

Dla najmłodszych.


Targowisko Ceramiki
Sobota, 20 Grudnia

Otwarte mistrzostwa Warszawy
Sobota, 20 Grudnia

Znajdź Pierwszą Gwiazdkę
Niedziela, 21 Grudnia

Warsztaty muzyczne dla dzieci
Sobota, 20 Grudnia

Spotkanie z Grami Fabularnymi
Niedziela, 21 Grudnia

Kolęd moc
Sobota, 20 Grudnia

Królewna Śnieżka, Piękna oraz Bestia na lodzie
Sobota, 20 Grudnia

Kropka w kropkę
Sobota, 20 Grudnia

Wielki Świąteczny Targ w Fortecy
Niedziela, 21 Grudnia

Jak będzie otwarty Pałac Króla Jana III
Sobota, 20 Grudnia

Spacer z polską rzeźbą
Sobota, 20 Grudnia

Piłka wodna na najwyższym poziomie
Niedziela, 21 Grudnia

Skrzydlata sztuka

Spotkania ze Świętym Mikołajem

w Kinie Praha.

Niedziela, 21 Grudnia

Jarmark Świąteczny

Mali Einsteini w DK Zacisze

Galeria Faras odnowiona - program rodzinny

Polecamy niedziele.

Niedziela, 21 Grudnia

Szczodre Gody
Niedziela, 21 Grudnia

Tarabajanie w Tarabuku

Bajki które otwierają świat wyobraźni.

Niedziela, 21 Grudnia

Sąsiedzka Impreza Gwiazdkowa
Sobota, 20 Grudnia

Świąteczne kiermasze w Domu Spotkań z Historią

i Świąteczny Kiermasz.

Sobota, 20 Grudnia

Smykofonia - w grudniu

Specjalny koncert tym razem na Grochowskiej.

Sobota, 20 Grudnia

Poranki dla dzieci z muzyką

jazzową.

Sobota, 20 Grudnia

Zamkowe kino
Niedziela, 21 Grudnia

Największe makiety w Polsce

W tym makieta stanu wojennego.


Białe opowieści
Niedziela, 21 Grudnia

Kiermasze świąteczne w Galerii Brwinów

Zimowe spotkania ornitologiczne

Warsztaty, wycieczki i obserwacja.

Niedziela, 21 Grudnia

   Żłobek Ciuchcia Puch Puch Wawer-czesne od 750 zł   |      |   „Wehikuł sztuki”, czyli historia sztuki dla najmłodszych   |      
Wyrzucali je ze śmigłowców
      
   sport i rekreacja   


Termin:
02-05-2013, 04-06-2013

„Orzeł może” – Radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” zachęcają Polaków do pozytywnego myślenia

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” pokażą, że „Orzeł może”. Tego dnia rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.

W czwartek, 2 maja br. w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Dla słuchaczy i czytelników, którzy zbiorą najwięcej ulotek, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną „punkty zwrotne” ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej liczby ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w „punktach zwrotnych”.

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy – dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – konkursy, prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji „Orzeł może” (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 i na łamach „Gazety Wyborczej” regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie „Wywiń orła” od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana „Metka narodowa”. Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do „Metki narodowej”, która 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji, zawiśnie na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcję przygotowała i zrealizuje agencja Hypermedia Isobar.

Więcej informacji na stronie Trójki (www.polskieradio.pl/9/2795)

Akcja „Orzeł może” ma dać sposobność do okazania naszego przywiązania do symboli narodowych, do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, przekonania Polaków do wiary w swój potencjał i większego optymizmu.
Kampania rozpoczyna się w Dniu Flagi, 2 maja, a zakończy 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wygranych przez społeczeństwo wyborów do Sejmu i Senatu RP. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Ambasadorami kampanii są: Kuba Badach, Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Piotr Cieplak, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkowa, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Agata Passent, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Aga Zaryan.


« Grudzień »
Pn. wt. Śr. Cz. Pt. Sb. Nd.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

CIEKAWOSTKI

Warsztaty oferowane przez nosimisie.pl

REKLAMA

Rodzinny Sylwester


   Strona główna       O serwisie wolnasobota.pl      Reklama      Kontakt   
Wykonanie: InforPol NET