Strona główna Powiadom o imprezie Wypowiedz się Zamów fotoletter Pogoda
 
Szukaj:   ISSN: 1898-0880

Co w weekend    

Finał akcji MOTOSERCE
Sobota, 04 Czerwca

Zagrajmy pod Baobabem!
Sobota, 04 Czerwca

Święto Gminy Wieliszew
Sobota, 04 Czerwca

Made in Germany
Piątek, 03 Czerwca

Kapitan Warszawa szuka właśnie Ciebie!
Sobota, 04 Czerwca

Odkryj UW!

W sobotę naukowo a w niedzielę piknikowo.

Sobota, 04 Czerwca

W Amfiteatrze w czerwcu
Sobota, 04 Czerwca

Wizyta u króla
Niedziela, 05 Czerwca

Tarabajanie w Tarabuku
Niedziela, 05 Czerwca

Dzień Dziecka z Polonusem w ZOO
Sobota, 04 Czerwca

Kino w dobrym gatunku
Sobota, 04 Czerwca

Warszawski Turniej Rycerski
Niedziela, 05 Czerwca

Bajka w IMCE

Na Dzień Dziecka!

Niedziela, 05 Czerwca

Teatr Syrena na Tygodniu Dziecka
Środa, 01 Czerwca

Tworki – 5. spacer historyczny na 100. lecie miasta Pruszkowa
Sobota, 04 Czerwca

Weekend Portugalski
Niedziela, 05 Czerwca

Dlaczego instrumenty grają?

Soboty i niedziele. Warsztaty dla dzieci.


Matsuri – Piknik z kulturą japońską
Sobota, 04 Czerwca

Nie mów nikomu!
Sobota, 04 Czerwca

Weekend Portugalski
Sobota, 04 Czerwca

Co, jak, dlaczego?
Sobota, 04 Czerwca

Zwierzaki, stwory i potwory

Pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych
Sobota, 04 Czerwca

Nocny market

Nowość! - trochę Azja, trochę Berlin.

Piątek, 03 Czerwca

Dzień Dziecka u Króla Maciusia
Niedziela, 05 Czerwca

Warsztaty rękodzielnicze
Sobota, 04 Czerwca

Festiwal ogrodowych inspiracji
Środa, 01 Czerwca

Otwarte warsztaty rowerowe
Niedziela, 05 Czerwca

Dzień Dziecka z Radiem dla Ciebie w ZOO
Sobota, 04 Czerwca

Spacery na stulecie Pruszkowa

Spacery na stulecie Pruszkowa
Sobota, 04 Czerwca

Z okazji Dnia Dziecka - wata cukrowa gratis!
Niedziela, 05 Czerwca

Kaligrafia

Weekendy i środy.


Młodzi Wirtuozi

W przyszłości bilety na ich koncerty mogą być nieosiągalne...

Sobota, 04 Czerwca

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach
Niedziela, 05 Czerwca

Tydzień Dziecka

Codziennie coś innego. Na niektóre imprezy zapisy.


Placówka dobrych gier. Finał
Sobota, 04 Czerwca

Niedziele z etiudami
Niedziela, 05 Czerwca

Bajkodzieło
Sobota, 04 Czerwca

Dzień Skandynawski
Sobota, 04 Czerwca

Wzory na plaży
Sobota, 04 Czerwca

Poznaj Bemowo z przewodnikiem

Dzień Dziecka dla maluszków w Ciuchci Puch Puch
Sobota, 04 Czerwca

Miasto Feniks - warsztaty rodzinne

Oraz inne atrakcje.


Rodzinny Piknik Plenerowy
Niedziela, 05 Czerwca

Ciuchowisko

Wymieniamy z kupki.

Sobota, 04 Czerwca

Letnie Koncerty na Grochowskiej
Sobota, 04 Czerwca

Warszataty kaligraficzne
Niedziela, 05 Czerwca

Leszczynowe dary
Niedziela, 05 Czerwca

Dzień Dziecka w Kinie Praha
Sobota, 04 Czerwca

Warsztaty dla dzieci - Sztuka jak - to- zrobić?
Sobota, 04 Czerwca

   Contemporary /Jazz i biodance z Santi Bello w DK Zacisze   |   Premiera spektaklu: Nie chcę kłamać, 13.06.16   |   Sobotnie zajęcia dla maluszków-Bielany, Targówek, Wawer   |      |   Nowy nabór do Akademii Malucha w DK Zacisze   
Wyrzucali je ze śmigłowców
      
   sport i rekreacja   


Termin:
02-05-2013, 04-06-2013

„Orzeł może” – Radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” zachęcają Polaków do pozytywnego myślenia

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” pokażą, że „Orzeł może”. Tego dnia rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.

W czwartek, 2 maja br. w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Dla słuchaczy i czytelników, którzy zbiorą najwięcej ulotek, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną „punkty zwrotne” ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej liczby ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w „punktach zwrotnych”.

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy – dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – konkursy, prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji „Orzeł może” (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 i na łamach „Gazety Wyborczej” regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie „Wywiń orła” od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana „Metka narodowa”. Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do „Metki narodowej”, która 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji, zawiśnie na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcję przygotowała i zrealizuje agencja Hypermedia Isobar.

Więcej informacji na stronie Trójki (www.polskieradio.pl/9/2795)

Akcja „Orzeł może” ma dać sposobność do okazania naszego przywiązania do symboli narodowych, do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, przekonania Polaków do wiary w swój potencjał i większego optymizmu.
Kampania rozpoczyna się w Dniu Flagi, 2 maja, a zakończy 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wygranych przez społeczeństwo wyborów do Sejmu i Senatu RP. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Ambasadorami kampanii są: Kuba Badach, Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Piotr Cieplak, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkowa, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Agata Passent, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Aga Zaryan.


« Maj »
Pn. wt. Śr. Cz. Pt. Sb. Nd.

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

CIEKAWOSTKI

Bycie rodzicem to wyzwanie

REKLAMA

Artystyczny Targówek


   Strona główna       O serwisie wolnasobota.pl      Reklama      Kontakt   
Wykonanie: InforPol NET