Strona główna Powiadom o imprezie Wypowiedz się Zamów fotoletter Pogoda
 
Szukaj:   ISSN: 1898-0880

Co w weekend    

Spacerkiem po Ursynowie
Sobota, 26 Lipca

Smaczny Targ

Co sobotę.

Sobota, 26 Lipca

Śniadanie na trawie

Co niedzielę.

Niedziela, 27 Lipca

Joga dla wszystkich chętnych
Sobota, 26 Lipca

Wystawa Marii Papy Rostkowskiej i warsztaty rodzinne

Drugie śniadanie
Sobota, 26 Lipca

Scriptorium Villa Nova

Soboty, niedziele i środy.


Letnie spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru

Dzieła z Luwru i MOMA na Bemowie
Niedziela, 27 Lipca

Ursynowski Montmartre dla dzieci i młodzieży
Niedziela, 27 Lipca

Pokaz filmu dla dzieci
Niedziela, 27 Lipca

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Zawsze w niedzielę o godz.12.00 i 16.00.

Niedziela, 27 Lipca

Gorące rytmy na Skwerze
Sobota, 26 Lipca

Klasyczne piękności
Niedziela, 27 Lipca

Spacerem po Śródmieściu
Niedziela, 27 Lipca

Jeśli chcesz poznać historię warszawskich...

Zielone Teatranki

Zapisy!

Niedziela, 27 Lipca

Muzyka na lato
Niedziela, 27 Lipca

Smykofonia - najbliższy koncert


Sobota, 26 Lipca

Dziecięce Atelier Haftu

Ostatnia sobota miesiąca. Obowiązuje rezerwacja.

Sobota, 26 Lipca

Nowoczesne Lato w mieście

Dom Spotkań z Historią zaprasza na spacery i wycieczki
Niedziela, 27 Lipca

Festiwal Nowego Miasta
Sobota, 26 Lipca

Zwiedzanie II linii metra
Niedziela, 27 Lipca

Muzyka dla Smyka
Niedziela, 27 Lipca

Smaczny Targ na Saskiej Kępie

Co sobotę do kóńca września.

Sobota, 26 Lipca

Multimedialny Park Fontann

Wodna baśń w piątki i soboty.


Rejsy po Wiśle

Codziennie. Bezpłatnie. Wygodnie.


Latem dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym

Codzienne nowe wydarzenie.


UrsynLove
Sobota, 26 Lipca

Warszawa, Ty i ja - wycieczki dla rodzin

Konieczne wcześniejsze zapisy!

Sobota, 26 Lipca

Polska broni tytułu Mistrza Świata

Dwa dni rodzinnych atrakcji.

Sobota, 26 Lipca

Spacery dla Warszawiaka - Odkrywcy
Sobota, 26 Lipca

Sezon wyścigów konnych

Teraz Derby Arabskie.

Sobota, 26 Lipca

Smykofornia w lipcu
Sobota, 26 Lipca

Biegam bo lubię

Treningi dla wszystkich.


Przedstawienie i warszaty plastyczne
Niedziela, 27 Lipca

Targ Śniadaniowy
Sobota, 26 Lipca

Wielki Marsz Przeciwko Terroryzmowi.
Niedziela, 27 Lipca

Wydarzenia przy wystawie Aleksander Gierymski

Na niektóre z imprez - zapisy.


Harley on tour
Sobota, 26 Lipca

Wystawa Aleksander Gierymski

Do 10 sierpnia.


Targi Książki Kulinarnej.

Letni Gościniec Artystyczny we Włochach

Wszystkie soboty i niedziele.


Elementarz sztuki współczesnej
Sobota, 26 Lipca

Tarabajania

W Tarabuku w niedziele. Rezerwacja konieczna.

Niedziela, 27 Lipca

Zielony Jazdów
Sobota, 26 Lipca

   DK Zacisze zaprasza na intensywne warsztaty tkactwa artystycznego   |   Lato w mieście, czyli artystyczne wakacje w DK Zacisze, 7.07-22.08.14   |      |      |   Ciuchcia Puch Puch - Przedszkole i Żłobek   |      
Wyrzucali je ze śmigłowców
      
   sport i rekreacja   


Termin:
02-05-2013, 04-06-2013

„Orzeł może” – Radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” zachęcają Polaków do pozytywnego myślenia

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” pokażą, że „Orzeł może”. Tego dnia rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.

W czwartek, 2 maja br. w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Dla słuchaczy i czytelników, którzy zbiorą najwięcej ulotek, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną „punkty zwrotne” ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej liczby ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w „punktach zwrotnych”.

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy – dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – konkursy, prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji „Orzeł może” (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 i na łamach „Gazety Wyborczej” regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie „Wywiń orła” od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana „Metka narodowa”. Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do „Metki narodowej”, która 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji, zawiśnie na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcję przygotowała i zrealizuje agencja Hypermedia Isobar.

Więcej informacji na stronie Trójki (www.polskieradio.pl/9/2795)

Akcja „Orzeł może” ma dać sposobność do okazania naszego przywiązania do symboli narodowych, do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, przekonania Polaków do wiary w swój potencjał i większego optymizmu.
Kampania rozpoczyna się w Dniu Flagi, 2 maja, a zakończy 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wygranych przez społeczeństwo wyborów do Sejmu i Senatu RP. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Ambasadorami kampanii są: Kuba Badach, Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Piotr Cieplak, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkowa, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Agata Passent, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Aga Zaryan.


« Lipiec »
Pn. wt. Śr. Cz. Pt. Sb. Nd.

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

CIEKAWOSTKI

Programowanie dla dzieci i młodzieży w FUTUREKIDS

REKLAMA


   Strona główna       O serwisie wolnasobota.pl      Reklama      Kontakt   
Wykonanie: InforPol NET