Strona główna Powiadom o imprezie Wypowiedz się Zamów fotoletter Pogoda
 
Szukaj:   ISSN: 1898-0880

Co w weekend    

Charytatywny bal kostiumowy dla dzieci
Niedziela, 26 Października

PRAHA Dzieciom w październiku

Niedziela z dobrą zabawą.

Niedziela, 26 Października

Balet w kinie
Niedziela, 26 Października

Najbliższe wydarzenie w Muzeum dla Dzieci
Niedziela, 26 Października

Ostry Dyżur Poetycki

Poezja na cel charytatywny. W samo południe niedzieli 13 maja.

Niedziela, 26 Października

Jak to kiedyś grano muzykę

Zorka - Dziewczynka z gwiazd

Tym razem: Zorka Dziewczyna z Gwiazd.

Sobota, 25 Października

Misiowi Przyjaciele
Niedziela, 26 Października

Ludoteka

Gry planszowe jakich nie znacie lub jakie już lubicie w Tarabuku o 17.00.

Niedziela, 26 Października

Powrót do Krainy Łagodności

Zgłoszenia do 17 października.

Niedziela, 26 Października

Muzyka współczesna nie gryzie
Sobota, 25 Października

Warsztaty ceramiki i garncarstwa w DK Zacisze

Czy w niej straszy duch Bieruta?
Niedziela, 26 Października

Wehikuł sztuki

Dla najmłodszych.

Sobota, 25 Października

Warsztaty w Centrum Kultury Jidysz
Niedziela, 26 Października

Zdobądź wstęp na Filharmonię Dowcipu
Niedziela, 26 Października

Warsztaty rodzinne
Niedziela, 26 Października

Przejazdy pociągiem retro

W każdą sobotę tylko do końca października!


Zamiast wiązać koniec z końcem planuj budżet miesiąc za miesiącem

Przedtem: zapisy.

Sobota, 25 Października

Festiwal Książki Lotniczej

Artystyczna Sobota
Sobota, 25 Października

Po prostu niesamowite zdjęcia

Biegam bo lubię

Treningi dla wszystkich.


Odważ się być zdrowym na Narodowym

Piknik Rodzinny.

Sobota, 25 Października

Galeria Faras w Muzeum Narodowym jak nowa

Cały program wydarzeń towarzyszących.


Smykofonia - najbliższy koncertSmaczny Targ w Znajomych Znajomych

W co drugą niedzielę.

Niedziela, 26 Października

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
Sobota, 25 Października

Święto Światła
Niedziela, 26 Października

Tarabajanie w Tarabuku

Bajki które otwierają świat wyobraźni.


Warszawa w budowie - propozycje dla dzieci

Test Coopera
Niedziela, 26 Października

Warsztaty dla rodzin w Wilanowskim Klubie Przyrodniczym

Rezerwuj!


Warszawski Fajf w DK Zacisze
Sobota, 25 Października

Mała Akademia Chopinowska

Każda sobota.


Kolej na Wawer
Niedziela, 26 Października

Podróżniczek

dla ciekawych świata dzieci.

Niedziela, 26 Października

Rodzinne warsztaty w DSH
Sobota, 25 Października

Rodzinny Festiwal Chaplina
Wtorek, 21 Października

Spacery Pracowni Etnograficznej
Sobota, 25 Października

Mali Einsteini w DK Zacisze
Sobota, 25 Października

Październikowy Dzień Dziecka
Sobota, 25 Października

Sezon wyścigów konnych   To miejsce czeka na Twoje ogłoszenie!   |   Warszawski Fajf w DK Zacisze z muzyką i folklorem warszawskim! 25.10.   |   Rodzinne warsztaty ceramiki i garncarstwa w DK Zacisze, 18 i 25.10.14   |      |      |   Żłobek i Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer -promocja wpisowego   |      
Wyrzucali je ze śmigłowców
      
   sport i rekreacja   


Termin:
02-05-2013, 04-06-2013

„Orzeł może” – Radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” zachęcają Polaków do pozytywnego myślenia

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, radiowa Trójka i „Gazeta Wyborcza” pokażą, że „Orzeł może”. Tego dnia rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy szykują specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.

W czwartek, 2 maja br. w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Dla słuchaczy i czytelników, którzy zbiorą najwięcej ulotek, organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną „punkty zwrotne” ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej liczby ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w „punktach zwrotnych”.

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – „ogórek” kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy – dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – konkursy, prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji „Orzeł może” (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 i na łamach „Gazety Wyborczej” regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie „Wywiń orła” od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana „Metka narodowa”. Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do „Metki narodowej”, która 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji, zawiśnie na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcję przygotowała i zrealizuje agencja Hypermedia Isobar.

Więcej informacji na stronie Trójki (www.polskieradio.pl/9/2795)

Akcja „Orzeł może” ma dać sposobność do okazania naszego przywiązania do symboli narodowych, do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, przekonania Polaków do wiary w swój potencjał i większego optymizmu.
Kampania rozpoczyna się w Dniu Flagi, 2 maja, a zakończy 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wygranych przez społeczeństwo wyborów do Sejmu i Senatu RP. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Ambasadorami kampanii są: Kuba Badach, Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Jerzy Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Piotr Cieplak, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkowa, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Agata Passent, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Aga Zaryan.


« Październik »
Pn. wt. Śr. Cz. Pt. Sb. Nd.

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

CIEKAWOSTKI

Zaproszenia na urodziny dziecka od A do Z

REKLAMA


   Strona główna       O serwisie wolnasobota.pl      Reklama      Kontakt   
Wykonanie: InforPol NET