• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

 

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / kultura i wiedza

Kino Głębocka

Adres

Warszawa, ul. Głębocka 66

Termin

Od 2021-10-01
Do 2021-10-31

Zobacz na mapie

Kino Głębocka 66 rozpoczyna kolejny miesiąc swojej działalności.

Na wszystkie wydarzenia kinowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Kasie przy Głębockiej 66.

Październikowy repertuar:

FILMOWY PIĄTEK - 1 października godz. 18:30: „Wolka” (15+) reż. Árni Ólafur Ásgeirsson, 100 min.
Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą, o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.

FILMOWY PIĄTEK - 1 października godz. 20:30: „Sound of metal” (13+) reż. Darius Marder, 120 min.
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

FILMOWA SOBOTA - 2 października godz. 18: „La Gomera” (15+) reż. Corneliu Porumboiu, 97 min.
Nieprzewidywalna, rozpędzona, stale zmieniająca gatunkowe przebrania „La Gomera” kluczy i myli scenariuszowe tropy, niczym wyjątkowo sprytny zbieg. Kryminalna komedia w reżyserii Corneliu Porumboiu zaskakuje pomysłowością, bawi absurdalnym humorem, a przede wszystkim dowodzi, że każdy, kto traktuje siebie śmiertelnie poważnie, jest po prostu śmieszny. Mistrz rumuńskiej Nowej Fali zabiera nas więc na wakacje od powagi, i to nie byle gdzie, bo na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich. To tu przypływa skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu (Vlad Ivanov), by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu Cristi może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale (Catrinel Marlon), której nie mogło zabraknąć w opowieści mistrzowsko doprawiającej mieszankę kryminału, komedii, heist movie i westernu garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir. Zresztą to właśnie kobiety pociągają za sznurki tej nietypowej opowieści o policjantach i złodziejach.

FILMOWA SOBOTA - 2 października godz. 20: „Jeszcze jest czas” (13+) reż. Viggo Mortensen, 112 min.
John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

KINOWY PORANEK - 3 października godz. 11: „SamSam” reż. Tanguy de Kermel, 75′ (bez ograniczeń wiekowych)
Młody i nieustraszony Samsam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu… Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy Samsama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakich można zdobyć.

PORANKI DLA DZIECI - 4 – 8 października godz. 9: „Jakub, Mimmi i gadające psy” (6+) reż. Edmunds Jansons, 70 min.
Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Fascynuje go planowanie przestrzeni urbanistycznej, ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Orłem na obrzeżach miasta, w Maskaczce. Chłopiec nie jest zadowolony z takiego pomysłu. Wkracza w inny, nieznany mu świat. Jakub czuje się samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem, walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.

PORANKI DLA DZIECI - 4 października godz. 11: „Kacper i Emma na safari” (4+) reż. Arne Lindtner Næss, 75 min.
Emma przynosi Kacprowi ważną nowinę: jej mama chce pomóc swojej przyjaciółce Ann w prowadzeniu lecznicy dla zwierząt. Pracownia znajduje się w… Afryce. Dziewczynka zapewnia, że razem z nimi może polecieć również Kacper. Na dwoje przyjaciół czeka mnóstwo przygód: nowa znajomość z Tiri, zepsuty samochód, Leo, który spadł z wysokiego brzegu, dziadek dziewczynki uwięziony w sidłach… A to jeszcze nie wszystko. Czy Emma i Kacper znajdą mamę porwanego przez kłusowników lwa i czy dziewczynka z sąsiedztwa zrozumie, że żywe zwierzę to coś więcej niż zabawka?

FILMOWA ŚRODA - 6 października godz. 20:30: „Śniegu już nigdy nie będzie” (15+) reż. Małgorzata Szumowska, 113 min.
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od ’gorszego’ świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

FILMOWY PIĄTEK - 8 października godz. 18:30: „W jak morderstwo” (13+) reż. Piotr Mularuk, 105 min.
Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

FILMOWY PIĄTEK - 8 października godz. 20:30: „Dogman” (13+) reż. Matteo Garrone, 102 min.
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej, dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

PORANKI DLA DZIECI - 11 października, 13 – 15 października godz. 9: „Kapitan Morten i królowa pająków” (6+) reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, 79 min.
Morten to półsierota, jego mama nie żyje, a taty nigdy nie ma w domu, ponieważ jest kapitanem statku „Salamandra”. Pojawia się od czasu do czasu w domu chłopca i nie zważa na problemy syna, nie podziela jego pasji, żyje własnym życiem. Chłopiec żyje w osamotnieniu w nadmorskim miasteczku z ciotką Anną, właścicielką kawiarni „Motyle”. Morten uwielbia chwile, gdy może marzyć, że jest kapitanem statku jak jego ojciec. Każdą wolną chwilę poświęca na budowę statku – zabawki. Ucieka często do świata fantazji, w którym zamieszkują owady, niezwykle podobne do osób, które są wokół niego. Owady umieszcza na pokładzie swojej zabawki. Pewnego dnia, w wyniku przypadku, jego marzenia nabierają realnych kształtów i Marten zostaje kapitanem. Zostaje zmniejszony do rozmiaru członków załogi-owadów i staje na czele swojego małego statku. Musi uratować statek i wrócić do prawdziwego świata. Czy to mu się uda? Czy on i jego ojciec będą razem?

PORANKI DLA DZIECI - 11 października, 13 – 15 października godz. 11: „Pettson i Findus – wielka wyprowadzka” (4+) reż. Ali Samadi Ahadi, 81 min.
Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? Adaptacja jednej z serii książek autorstwa uznanego pisarza i ilustratora, Svena Nordqvista.

DKF Głębocka 66 (spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski) - 13 października godz. 20:30: „Sweat” (15+) reż. Magnus von Horn 100 min.
Film opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak, kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, które znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

Rozmowy Łukasza Maciejewskiego (udział wezmą zaproszeni goście, twórcy filmu lub aktorzy) - 15 października godz. 18.30: „Historia Kina w Popielawach” (15+) reż. Jan Jakub Kolski, 98 min.
Staszek, chłopiec wychowany w mieście, przyjeżdża do Popielaw, rodzinnej wsi swoich dziadków. W pamiętniku spisuje historię kowalskiego rodu Andryszków, z którego szóstym z kolei potomkiem – swoim rówieśnikiem, się przyjaźni. Pierwszy z Józefów Andryszków miał wielką potrzebę zrobienia czegoś ważnego w życiu. Zbudował kinomaszynę, urządzenie poruszane kieratem i wyświetlające obrazy namalowane ręcznie na taśmie sporządzonej z pęcherzy rybich. Ale w przeddzień uruchomienia wynalazku wybuchło powstanie styczniowe. Józef trafił do oddziału powstańczego. Zakochał się, ale wkrótce zmarł z ran odniesionych w potyczce. Przed śmiercią uchronił jednak kinomaszynę na jedną, krótką projekcję. Gościł również u siebie dwóch braci z Francji zainteresowanych wynalazkiem. Jest koniec lat 60-tych XX wieku. Dziesięcioletni Szustek chce odtworzyć wynalazek pradziadka sprzed stu lat. Natrafia jednak na opór swojego ojca, Józefa Andryszka Piątego, który niszczy wszystkie szkice i zapiski ich przodka. Ojciec cierpi po stracie żony, stał się ponury i wdaje się w romans z Chanutką, miejscową latawicą. Upatrując w tęsknocie za kinomaszyną źródła cierpień kolejnych pokoleń Andryszków, chłodzi zapał syn oblewając go wodą ze studni. Szustek dostaje zapalenia płuc, a później gruźlicy kości. Lekarze chcą amputować mu nogi i ojciec zabiera go ze szpitala. W nocy jawi się Szustkowi bohaterka jego ukochanego filmu – Jadźka z filmu „Kolorowe pończochy”. Chłopca opuszcza choroba. Andruszek Piąty, jego ojciec odnajduje w mieście Chanutkę i przywozi ją do Popielaw.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 11: „Śnieżka i fantastyczna siódemka” (bez ograniczeń wiekowych) reż. Sung-ho Hong, 92 min.
Pamiętacie, jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz na chwilę o tym zapomnijcie, bo w naszej bajce prezentuje się nieco… inaczej. Jest po prostu troszeczkę niższa i krąglejsza niż zwykle. Jednak, gdy w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, to z ich pomocą dziewczyna zmienia się i przybiera postać klasycznej damy, którą dobrze znacie. Wkrótce nasza bohaterka pozna zawadiacką bandę krasnoludków. Ona jeszcze tego nie wie – ale każdy z miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę przystojny książę, na którego rzucono podstępny czar. Teraz, jeżeli któryś z nich chce odzyskać dawną postać, musi zostać pocałowany przez najpiękniejszą kobietę na świecie. Więc gdy na drodze krasnoludków pojawia się Śnieżka, każdy zaczyna zabiegać o jej względy i obowiązkowego całusa. Jednak na bohaterów czyha niebezpieczeństwo. Oto zła macocha królewny za pomocą czarów pragnie odzyskać swoją młodość. Skrywającą swój sekret Śnieżkę i wymyślające coraz to nowe zaloty krasnoludki czeka wielka przygoda. W jej trakcie wszyscy przekonają się, że prawdziwe piękno to rzecz bezwzględna, jeśli tylko patrzy się na nie sercem.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 13: „Bayala i ostatni smok” (bez ograniczeń wiekowych) reż. Aina Järvine, 85 min.
Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 15: „Chłopiec i wilk” (6+) reż. Adrià Garcia, 80 min.
Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maur). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 18: „Niepamięć” (15+) reż. Christos Nikou, 90 min.
Nieprzewidywalna, rozprzestrzeniająca się pandemia powoduje u ludzi nagłą amnezję. Mężczyzna zostaje objęty programem leczenia, który ma pomóc mu zbudować nowe życie. Jego terapia polegać ma na wykonywaniu codziennych czynności przepisanych przez lekarzy na kasecie magnetofonowej i uchwycenie tych nowych wspomnień za pomocą polaroidu.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 20: „Kłamstewko” (13+) reż. Lulu Wang, 98 min.
Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

PORANKI DLA DZIECI - 18 – 20 października, 22 października godz. 9: „Małpia afera” (6+) reż. Johan Nijenhuis, 87 min.
Wim, główny bohater, jest przekonany, że dzięki nauce może zostać kimkolwiek zechce. Wytrwale dąży do spełnienia swoich planów. Wykorzystuje wszelką sposobność, by nauczyć się czytać i pisać. Przeżywa mnóstwo przygód wraz z sympatyczną małpką, przez którą wpada również w tarapaty. Zaprzyjaźnia się z dwojgiem rodzeństwa mieszkającymi na farmie. I dzięki sile tej przyjaźni Wim pokonuje przeciwności losu. Oglądając film, kibicujemy bohaterowi w jego dążeniu do celu, podziwiamy jego determinację i pewność, że kiedyś wszystko mu się uda.

PORANKI DLA DZIECI - 18 – 20 października, 22 października godz. 11: „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń” (4+) reż. Ali Samadi Ahadi, 86 min.
Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

FILMOWA ŚRODA - 20 października godz. 20:30: „Gniazdo” (13+) reż. Sean Durkin, 107 min.
Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków.

FILMOWY PIĄTEK - 22 października godz. 18:30: „Ciotka Hitlera” (16+) reż. Michał Rogalski, 80 min.
Historia Leona, piaskarza, pracującego wraz z synami na Wiśle. Mężczyźni wyławiają z rzeki kobietę z dzieckiem, które w akcie desperacji próbują popełnić samobójstwo. Gdy okazuje się, że są Żydówkami, Leon podejmuje heroiczną walkę o ich życie. Postanawia pomóc kobiecie i ukrywa ją wraz z córką w swoim domu, ryzykując przy tym życiem swoim i swojej rodziny.

FILMOWY PIĄTEK - 22 października godz. 20:30: „Skandal. Ewenement Molesty” (15+) reż. Bartosz Paduch, 69 min.
Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.

KINOWY PORANEK - 24 października godz. 11: „Tarapaty” (6+) reż. Marta Karwowska, 83 min.
Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

KINOWY PORANEK - 24 października godz. 13: „Tarapaty 2” (6+) reż. Marta Karwowska, 87 min.
Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

PORANKI DLA DZIECI - 25 – 29 października godz. 9: „Superagentka” (6+) reż. Karla von Bengtson, 77 min.
Agathe-Christine lub po prostu – jak wolą nazywać ją najbliżsi – AC, przeprowadza się z rodziną do nowego miasta. Jej mama ma nadzieję, że będzie to okazja to tego, by dziewczynka zawarła nowe przyjaźnie i przestała być samotniczką. AC nie ma jednak czasu na zabawę. Marzy o tym, by prowadzić własną agencję detektywistyczną. Nowe otoczenie to dla niej szansa na rozwikłanie pierwszej wielkiej sprawy. Wkrótce AC wpada na trop złodziejaszka, podkradającego słodycze z osiedlowego sklepu. To początek przygody, która wywróci jej życie do góry nogami.

PORANKI DLA DZIECI - 25 – 29 października godz. 11: „Wielka wyprawa Molly” (4+) reż. Ted Sieger, Michael Ekblad, 70 min.
Molly Potworowska bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Oczyma wyobraźni widzi, jak mogłaby się przytulać, bawić i wspólnie spędzać czas z bratem lub siostrą. Ku jej wielkiej radości już niedługo to marzenie ma się ziścić. Rodzice Molly muszą wyjechać na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Molly odkrywa, że zapomnieli wziąć prezentu dla nowego członka rodziny. Postanawia to naprawić i wyrusza w podróż, w której towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Edison. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy Molly i Edison dotrą na miejsce? Jakie przygody spotkają ich po drodze?

FILMOWA ŚRODA - 27 października godz. 20:30: „Zieja” (16+) reż. Robert Gliński, 112 min.
Lata 70. Major SB chce „kupić” naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego – od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych. Okazuje się, że naiwny ksiądz Zieja to mądry buntownik. Nie godził się na świat, w którym żył. Wyprzedzał swoją epokę. Samotna wędrówka bez paszportu do Rzymu w latach 30., była myśleniem o Unii Europejskiej. Udzielenie katolickiego pogrzebu samobójczyni (w latach 20. ubiegłego wieku), to sprzeciw wobec kościelnych reguł. Głoszenie hasła „nigdy nie zabijaj nikogo, nawet swoich wrogów” w czasie II wojny światowej było sprzeciwem wobec mitów patriotycznych i zapowiadało modne później postawy pacyfistyczne. Zieja stawiał na szali swoje życie i wolność, w imię wyznawanych wartości moralnych, etycznych i religijnych. Film „Zieja” wyrasta z nurtu polskiego katolicyzmu, który jest oparty na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji oraz szacunku i miłości do drugiego człowieka.

DKF Głębocka 66 (spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski) - 29 października godz. 18:30: „Usłane różami” (12+) reż. Pierre Pinaud, 95 min.
Eve Vernet (laureatka dwóch Cezarów Catherine Frot) była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne.

FILMOWA SOBOTA - 30 października godz. 18: „Jak najdalej stąd” (12+) reż. Piotr Domalewski, 98 min.
Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

FILMOWA SOBOTA - 30 października godz. 20: „Słudzy” (15+) reż. Ivan Ostrochovský, 80 min.
Rozgrywająca się w latach 80. XX wieku w Czechosłowacji, opowieść eksploruje szarą strefę politycznych gier, cynizmu i kompromisów, obnażając mechanizmy rządzące totalitarnymi strukturami. Krytyka państwa idzie pod rękę z krytyką kościoła jako autorytarnej instytucji, która w imię długiego trwania nie zawaha się poświęcić życia najsłabszych. Ostrochovský zrobił swój mocny, chwytający za gardło film także przeciwko starcom, przeciwko gerontokracji, przeciwko patriarchatowi.

KINOWY PORANEK - 31 października godz. 11: „Rodzina Addamsów” (6+) reż. Conrad Vernon / Greg Tiernan, 87 min.
Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

Na wszystkie wydarzenia kinowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Kasie przy Głębockiej 66.
Projekt został zrealizowany dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Warszawa. 

Ciekawostki

Który sklep jest najtańszy: Lidl czy Biedronka?

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Joga w terenie. Jak przygotować się do praktyki w terenie?

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Gdzie sprawdzają się ogrodzenia grzebieniowe i dlaczego je wybrać?

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Problemy ze snem?

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Kursy maturalne w Warszawie

Tak to miało być...

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Wynajem samochodu na tydzień w Warszawie

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Jak zaplanować remont w mieszkania?

Ta która przeżyła...

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Zakupy z personal shopperem

Przełam rutynę i zorganizuj wyjątkową randkę. Jak? Podpowiadamy!

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Zmiany w Przepisach Podatkowych na Rok 2024: Co Musisz Wiedzieć

Agencja ochrony Warszawa: zadbaj o bezpieczeństwo na każdym poziomie

Nowa generacja klejów do zabawy - kleje pva

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Kontenery na wynajem – idealne rozwiązanie do wywozu gruzu i odpadów

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Podróż Polska-Szwajcaria Busem

Zamki i pałace na Morawach

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Impreza Halloween w Warszawie już w tę sobotę

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

Bezpieczne Sylwestrowe Szaleństwo

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Muzyka, której szukasz

Berberyna - czy pomaga na trawienie?

Strategie zarządzania kapitałem w zakładach bukmacherskich

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Dlaczego Firmy Przeprowadzkowe są Potrzebne?

5 pomysłów na zabawę z psem

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Niebo nad Polską pełne samolotów

5 pomysłów na prezent ślubny

Okulista Warszawa Wesoła - kompleksowa pomoc dla zdrowia oczu

To nie musi kosztować...

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Jakie zaproszenia ślubne warto wybrać?

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Specjalny wysłannik donosi...

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Jak zorganizować udany event na gokartach i jakie są koszty?

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

HPV a brodawki - co warto wiedzieć?

Luksusowe wille w Konstancinie

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

Wykorzystanie uprawnień budowlanych w małych i dużych przedsiębiorstwach

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Nie masz pomysłu co podarować siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

Rola gier w rozwoju dzieci

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Co sprawia największe trudności w nauce języka angielskiego i jak można to zmienić?

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Petsitters - domy tymczasowe dla zwierząt domowych

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Luksusowe aranżacje: jak stylowo połączyć nowoczesne klamki drzwiowe z ekskluzywnym wystrojem wnętrza?

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Zamawianie online

Komu powierzyć sprzątanie mieszkania Warszawa

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Medical App Development

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Sprzątanie biur w Warszawie - adres, który trzeba znać

Naprawa iphone

Zalety kursów online przygotowujących do matury z matematyki

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Jak mieszka się na Mokotowie?

Ręczne pranie kanapy czy profesjonalne czyszczenie – co wybrać?

Czy warto zlecić remont firmie?

Zatańcz ze mną!

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Druk 3D z nylonem

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują odzieży chroniącej przed deszczem?

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Co ile ćwiczyć brzuch?

Alkoholowe inspiracje dla przyszłych par młodych

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Spodenki rowerowe z wkładką, czyli słuszny wybór dla pasjonatów kolarstwa

Atrakcje w Jantarze

Kamizelka wraca na salony

Wdrażanie HACCP Warszawa

Dlaczego warto skorzystać z Bookero

Automatyzacja procesów rozliczania czasu pracy dzięki biometrii

Paranoja

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Kino Głębocka

Kino Głębocka 66 rozpoczyna kolejny miesiąc swojej działalności.

Na wszystkie wydarzenia kinowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Kasie przy Głębockiej 66.

Październikowy repertuar:

FILMOWY PIĄTEK - 1 października godz. 18:30: „Wolka” (15+) reż. Árni Ólafur Ásgeirsson, 100 min.
Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą, o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.

FILMOWY PIĄTEK - 1 października godz. 20:30: „Sound of metal” (13+) reż. Darius Marder, 120 min.
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

FILMOWA SOBOTA - 2 października godz. 18: „La Gomera” (15+) reż. Corneliu Porumboiu, 97 min.
Nieprzewidywalna, rozpędzona, stale zmieniająca gatunkowe przebrania „La Gomera” kluczy i myli scenariuszowe tropy, niczym wyjątkowo sprytny zbieg. Kryminalna komedia w reżyserii Corneliu Porumboiu zaskakuje pomysłowością, bawi absurdalnym humorem, a przede wszystkim dowodzi, że każdy, kto traktuje siebie śmiertelnie poważnie, jest po prostu śmieszny. Mistrz rumuńskiej Nowej Fali zabiera nas więc na wakacje od powagi, i to nie byle gdzie, bo na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich. To tu przypływa skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu (Vlad Ivanov), by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu Cristi może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale (Catrinel Marlon), której nie mogło zabraknąć w opowieści mistrzowsko doprawiającej mieszankę kryminału, komedii, heist movie i westernu garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir. Zresztą to właśnie kobiety pociągają za sznurki tej nietypowej opowieści o policjantach i złodziejach.

FILMOWA SOBOTA - 2 października godz. 20: „Jeszcze jest czas” (13+) reż. Viggo Mortensen, 112 min.
John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

KINOWY PORANEK - 3 października godz. 11: „SamSam” reż. Tanguy de Kermel, 75′ (bez ograniczeń wiekowych)
Młody i nieustraszony Samsam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu… Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy Samsama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakich można zdobyć.

PORANKI DLA DZIECI - 4 – 8 października godz. 9: „Jakub, Mimmi i gadające psy” (6+) reż. Edmunds Jansons, 70 min.
Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Fascynuje go planowanie przestrzeni urbanistycznej, ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Orłem na obrzeżach miasta, w Maskaczce. Chłopiec nie jest zadowolony z takiego pomysłu. Wkracza w inny, nieznany mu świat. Jakub czuje się samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem, walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.

PORANKI DLA DZIECI - 4 października godz. 11: „Kacper i Emma na safari” (4+) reż. Arne Lindtner Næss, 75 min.
Emma przynosi Kacprowi ważną nowinę: jej mama chce pomóc swojej przyjaciółce Ann w prowadzeniu lecznicy dla zwierząt. Pracownia znajduje się w… Afryce. Dziewczynka zapewnia, że razem z nimi może polecieć również Kacper. Na dwoje przyjaciół czeka mnóstwo przygód: nowa znajomość z Tiri, zepsuty samochód, Leo, który spadł z wysokiego brzegu, dziadek dziewczynki uwięziony w sidłach… A to jeszcze nie wszystko. Czy Emma i Kacper znajdą mamę porwanego przez kłusowników lwa i czy dziewczynka z sąsiedztwa zrozumie, że żywe zwierzę to coś więcej niż zabawka?

FILMOWA ŚRODA - 6 października godz. 20:30: „Śniegu już nigdy nie będzie” (15+) reż. Małgorzata Szumowska, 113 min.
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od ’gorszego’ świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

FILMOWY PIĄTEK - 8 października godz. 18:30: „W jak morderstwo” (13+) reż. Piotr Mularuk, 105 min.
Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

FILMOWY PIĄTEK - 8 października godz. 20:30: „Dogman” (13+) reż. Matteo Garrone, 102 min.
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej, dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

PORANKI DLA DZIECI - 11 października, 13 – 15 października godz. 9: „Kapitan Morten i królowa pająków” (6+) reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, 79 min.
Morten to półsierota, jego mama nie żyje, a taty nigdy nie ma w domu, ponieważ jest kapitanem statku „Salamandra”. Pojawia się od czasu do czasu w domu chłopca i nie zważa na problemy syna, nie podziela jego pasji, żyje własnym życiem. Chłopiec żyje w osamotnieniu w nadmorskim miasteczku z ciotką Anną, właścicielką kawiarni „Motyle”. Morten uwielbia chwile, gdy może marzyć, że jest kapitanem statku jak jego ojciec. Każdą wolną chwilę poświęca na budowę statku – zabawki. Ucieka często do świata fantazji, w którym zamieszkują owady, niezwykle podobne do osób, które są wokół niego. Owady umieszcza na pokładzie swojej zabawki. Pewnego dnia, w wyniku przypadku, jego marzenia nabierają realnych kształtów i Marten zostaje kapitanem. Zostaje zmniejszony do rozmiaru członków załogi-owadów i staje na czele swojego małego statku. Musi uratować statek i wrócić do prawdziwego świata. Czy to mu się uda? Czy on i jego ojciec będą razem?

PORANKI DLA DZIECI - 11 października, 13 – 15 października godz. 11: „Pettson i Findus – wielka wyprowadzka” (4+) reż. Ali Samadi Ahadi, 81 min.
Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? Adaptacja jednej z serii książek autorstwa uznanego pisarza i ilustratora, Svena Nordqvista.

DKF Głębocka 66 (spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski) - 13 października godz. 20:30: „Sweat” (15+) reż. Magnus von Horn 100 min.
Film opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak, kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, które znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

Rozmowy Łukasza Maciejewskiego (udział wezmą zaproszeni goście, twórcy filmu lub aktorzy) - 15 października godz. 18.30: „Historia Kina w Popielawach” (15+) reż. Jan Jakub Kolski, 98 min.
Staszek, chłopiec wychowany w mieście, przyjeżdża do Popielaw, rodzinnej wsi swoich dziadków. W pamiętniku spisuje historię kowalskiego rodu Andryszków, z którego szóstym z kolei potomkiem – swoim rówieśnikiem, się przyjaźni. Pierwszy z Józefów Andryszków miał wielką potrzebę zrobienia czegoś ważnego w życiu. Zbudował kinomaszynę, urządzenie poruszane kieratem i wyświetlające obrazy namalowane ręcznie na taśmie sporządzonej z pęcherzy rybich. Ale w przeddzień uruchomienia wynalazku wybuchło powstanie styczniowe. Józef trafił do oddziału powstańczego. Zakochał się, ale wkrótce zmarł z ran odniesionych w potyczce. Przed śmiercią uchronił jednak kinomaszynę na jedną, krótką projekcję. Gościł również u siebie dwóch braci z Francji zainteresowanych wynalazkiem. Jest koniec lat 60-tych XX wieku. Dziesięcioletni Szustek chce odtworzyć wynalazek pradziadka sprzed stu lat. Natrafia jednak na opór swojego ojca, Józefa Andryszka Piątego, który niszczy wszystkie szkice i zapiski ich przodka. Ojciec cierpi po stracie żony, stał się ponury i wdaje się w romans z Chanutką, miejscową latawicą. Upatrując w tęsknocie za kinomaszyną źródła cierpień kolejnych pokoleń Andryszków, chłodzi zapał syn oblewając go wodą ze studni. Szustek dostaje zapalenia płuc, a później gruźlicy kości. Lekarze chcą amputować mu nogi i ojciec zabiera go ze szpitala. W nocy jawi się Szustkowi bohaterka jego ukochanego filmu – Jadźka z filmu „Kolorowe pończochy”. Chłopca opuszcza choroba. Andruszek Piąty, jego ojciec odnajduje w mieście Chanutkę i przywozi ją do Popielaw.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 11: „Śnieżka i fantastyczna siódemka” (bez ograniczeń wiekowych) reż. Sung-ho Hong, 92 min.
Pamiętacie, jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz na chwilę o tym zapomnijcie, bo w naszej bajce prezentuje się nieco… inaczej. Jest po prostu troszeczkę niższa i krąglejsza niż zwykle. Jednak, gdy w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, to z ich pomocą dziewczyna zmienia się i przybiera postać klasycznej damy, którą dobrze znacie. Wkrótce nasza bohaterka pozna zawadiacką bandę krasnoludków. Ona jeszcze tego nie wie – ale każdy z miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę przystojny książę, na którego rzucono podstępny czar. Teraz, jeżeli któryś z nich chce odzyskać dawną postać, musi zostać pocałowany przez najpiękniejszą kobietę na świecie. Więc gdy na drodze krasnoludków pojawia się Śnieżka, każdy zaczyna zabiegać o jej względy i obowiązkowego całusa. Jednak na bohaterów czyha niebezpieczeństwo. Oto zła macocha królewny za pomocą czarów pragnie odzyskać swoją młodość. Skrywającą swój sekret Śnieżkę i wymyślające coraz to nowe zaloty krasnoludki czeka wielka przygoda. W jej trakcie wszyscy przekonają się, że prawdziwe piękno to rzecz bezwzględna, jeśli tylko patrzy się na nie sercem.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 13: „Bayala i ostatni smok” (bez ograniczeń wiekowych) reż. Aina Järvine, 85 min.
Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 15: „Chłopiec i wilk” (6+) reż. Adrià Garcia, 80 min.
Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maur). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 18: „Niepamięć” (15+) reż. Christos Nikou, 90 min.
Nieprzewidywalna, rozprzestrzeniająca się pandemia powoduje u ludzi nagłą amnezję. Mężczyzna zostaje objęty programem leczenia, który ma pomóc mu zbudować nowe życie. Jego terapia polegać ma na wykonywaniu codziennych czynności przepisanych przez lekarzy na kasecie magnetofonowej i uchwycenie tych nowych wspomnień za pomocą polaroidu.

FILMOWA SOBOTA - 16 października godz. 20: „Kłamstewko” (13+) reż. Lulu Wang, 98 min.
Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

PORANKI DLA DZIECI - 18 – 20 października, 22 października godz. 9: „Małpia afera” (6+) reż. Johan Nijenhuis, 87 min.
Wim, główny bohater, jest przekonany, że dzięki nauce może zostać kimkolwiek zechce. Wytrwale dąży do spełnienia swoich planów. Wykorzystuje wszelką sposobność, by nauczyć się czytać i pisać. Przeżywa mnóstwo przygód wraz z sympatyczną małpką, przez którą wpada również w tarapaty. Zaprzyjaźnia się z dwojgiem rodzeństwa mieszkającymi na farmie. I dzięki sile tej przyjaźni Wim pokonuje przeciwności losu. Oglądając film, kibicujemy bohaterowi w jego dążeniu do celu, podziwiamy jego determinację i pewność, że kiedyś wszystko mu się uda.

PORANKI DLA DZIECI - 18 – 20 października, 22 października godz. 11: „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń” (4+) reż. Ali Samadi Ahadi, 86 min.
Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

FILMOWA ŚRODA - 20 października godz. 20:30: „Gniazdo” (13+) reż. Sean Durkin, 107 min.
Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków.

FILMOWY PIĄTEK - 22 października godz. 18:30: „Ciotka Hitlera” (16+) reż. Michał Rogalski, 80 min.
Historia Leona, piaskarza, pracującego wraz z synami na Wiśle. Mężczyźni wyławiają z rzeki kobietę z dzieckiem, które w akcie desperacji próbują popełnić samobójstwo. Gdy okazuje się, że są Żydówkami, Leon podejmuje heroiczną walkę o ich życie. Postanawia pomóc kobiecie i ukrywa ją wraz z córką w swoim domu, ryzykując przy tym życiem swoim i swojej rodziny.

FILMOWY PIĄTEK - 22 października godz. 20:30: „Skandal. Ewenement Molesty” (15+) reż. Bartosz Paduch, 69 min.
Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.

KINOWY PORANEK - 24 października godz. 11: „Tarapaty” (6+) reż. Marta Karwowska, 83 min.
Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

KINOWY PORANEK - 24 października godz. 13: „Tarapaty 2” (6+) reż. Marta Karwowska, 87 min.
Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

PORANKI DLA DZIECI - 25 – 29 października godz. 9: „Superagentka” (6+) reż. Karla von Bengtson, 77 min.
Agathe-Christine lub po prostu – jak wolą nazywać ją najbliżsi – AC, przeprowadza się z rodziną do nowego miasta. Jej mama ma nadzieję, że będzie to okazja to tego, by dziewczynka zawarła nowe przyjaźnie i przestała być samotniczką. AC nie ma jednak czasu na zabawę. Marzy o tym, by prowadzić własną agencję detektywistyczną. Nowe otoczenie to dla niej szansa na rozwikłanie pierwszej wielkiej sprawy. Wkrótce AC wpada na trop złodziejaszka, podkradającego słodycze z osiedlowego sklepu. To początek przygody, która wywróci jej życie do góry nogami.

PORANKI DLA DZIECI - 25 – 29 października godz. 11: „Wielka wyprawa Molly” (4+) reż. Ted Sieger, Michael Ekblad, 70 min.
Molly Potworowska bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Oczyma wyobraźni widzi, jak mogłaby się przytulać, bawić i wspólnie spędzać czas z bratem lub siostrą. Ku jej wielkiej radości już niedługo to marzenie ma się ziścić. Rodzice Molly muszą wyjechać na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Molly odkrywa, że zapomnieli wziąć prezentu dla nowego członka rodziny. Postanawia to naprawić i wyrusza w podróż, w której towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Edison. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy Molly i Edison dotrą na miejsce? Jakie przygody spotkają ich po drodze?

FILMOWA ŚRODA - 27 października godz. 20:30: „Zieja” (16+) reż. Robert Gliński, 112 min.
Lata 70. Major SB chce „kupić” naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego – od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych. Okazuje się, że naiwny ksiądz Zieja to mądry buntownik. Nie godził się na świat, w którym żył. Wyprzedzał swoją epokę. Samotna wędrówka bez paszportu do Rzymu w latach 30., była myśleniem o Unii Europejskiej. Udzielenie katolickiego pogrzebu samobójczyni (w latach 20. ubiegłego wieku), to sprzeciw wobec kościelnych reguł. Głoszenie hasła „nigdy nie zabijaj nikogo, nawet swoich wrogów” w czasie II wojny światowej było sprzeciwem wobec mitów patriotycznych i zapowiadało modne później postawy pacyfistyczne. Zieja stawiał na szali swoje życie i wolność, w imię wyznawanych wartości moralnych, etycznych i religijnych. Film „Zieja” wyrasta z nurtu polskiego katolicyzmu, który jest oparty na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji oraz szacunku i miłości do drugiego człowieka.

DKF Głębocka 66 (spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski) - 29 października godz. 18:30: „Usłane różami” (12+) reż. Pierre Pinaud, 95 min.
Eve Vernet (laureatka dwóch Cezarów Catherine Frot) była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne.

FILMOWA SOBOTA - 30 października godz. 18: „Jak najdalej stąd” (12+) reż. Piotr Domalewski, 98 min.
Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

FILMOWA SOBOTA - 30 października godz. 20: „Słudzy” (15+) reż. Ivan Ostrochovský, 80 min.
Rozgrywająca się w latach 80. XX wieku w Czechosłowacji, opowieść eksploruje szarą strefę politycznych gier, cynizmu i kompromisów, obnażając mechanizmy rządzące totalitarnymi strukturami. Krytyka państwa idzie pod rękę z krytyką kościoła jako autorytarnej instytucji, która w imię długiego trwania nie zawaha się poświęcić życia najsłabszych. Ostrochovský zrobił swój mocny, chwytający za gardło film także przeciwko starcom, przeciwko gerontokracji, przeciwko patriarchatowi.

KINOWY PORANEK - 31 października godz. 11: „Rodzina Addamsów” (6+) reż. Conrad Vernon / Greg Tiernan, 87 min.
Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

Na wszystkie wydarzenia kinowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Kasie przy Głębockiej 66.
Projekt został zrealizowany dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Warszawa. 

Adres

Warszawa, ul. Głębocka 66

Termin

Od 2021-10-01 , Do 2021-10-31

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki