• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

 

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / kultura i wiedza

Królewskie Arkady Sztuki

Adres

Warszawa, Pl. Zamkowy 4

Termin

Od 2023-08-26
Do 2023-08-26

Organizator

Zamek Królewski w Warszawie

Warszawa, Pl. Zamkowy 4

Telefon:
22 35 55 170

E-mail:
informacja@zamek-krolewski.pl

WWW:
www.zamek-krolewski.pl

Zobacz na mapie

Królewskie Arkady Sztuki 2023

426 sierpnia

Arkady Kubickiego i Ogrody Królewskie 

Już po raz czternasty zapraszamy na cykl ekscytujących spotkań z teatrem i muzyką. Jak co roku pod historycznym ceglanym sklepieniem zagoszczą nietuzinkowi artyści, których występy zapamiętamy na długo. Bogaty i zróżnicowany program pozwoli każdemu miłośnikowi wrażeń artystycznych, niezależnie od wieku, znaleźć coś dla siebie. Tegoroczna edycja to okazja do przypomnienia twórczości Wojciecha Młynarskiego i Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wybitnych artystów i w specjalnych aranżacjach. Na festiwalowej scenie wystąpią: Rafał Bartmiński, Piotr Baron, Agnieszka Przepiórska, Katarzyna Żak i wielu innych. 

Wieczory z teatrem 

Coroczne letnie zamkowe święto teatru i muzyki rozpoczniemy poruszającym monodramem biograficznym Ginczanka. Przepis na prostotę życia, przygotowanym przez Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa oraz Bałtycką Agencję Artystyczną BARTAgnieszka Przepiórska wciela się w nim w rolę młodej żydowskiej poetki Zuzanny Ginczanki, która stoi u progu kariery literackiej, jednak gdy świat zdaje się już leżeć u jej stóp, wybucha II wojna światowa.

Zobaczymy także Pana i Panią O! – komedię bez słów, w której zespół Teatru Pantomimy Mimo jedynie ruchem i gestem mistrzowsko odwzorowuje uczucia i emocje dwojga samotnych, poszukujących miłości ludzi. Odrobina magii łączy się tu z codziennością w atmosferze lekko absurdalnego humoru.

W spektaklu Echa Teatr Migro z Krakowa zabierze nas z kolei w podróż do świata wielu kultur, narodowości i wyznań – Kresów Wschodnich sprzed wojny i po niej. To nie tylko barwna opowieść o przeszłości, ale również zaproszenie do przyjrzenia się własnym korzeniom i głębszego zastanowienia się nad rolą, jaką pełnią one w naszym życiu.
 

Wieczory z muzyką klasyczną

Cykl spotkań muzycznych rozpocznie się od koncertu Młynarski – Kocham cię, życie w wykonaniu Katarzyny Żak z zespołemArtystka, która w 1991 roku otrzymała wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w postaci warsztatów i rocznej opieki artystycznej Wojciecha Młynarskiego (co zaowocowało recitalem i nagraniem płyty Młynarski Jazz) po ponad trzech dekadach oddaje hołd swojemu mistrzowi, mierząc się z innym niż wówczas repertuarem z jego dorobku.

W ramach kolejnej muzycznej odsłony festiwalu wystąpi Piotr Baron – jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów jazzowych –  wraz ze swoim kwintetem. Artyści zaprezentują program z ich ostatniego albumu Wodecki Jazz. To projekt wyjątkowy – łączący wybitne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego, nieodżałowanego gwiazdora polskiej estrady, z brawurowym wykonaniem jazzowych zawodników wagi ciężkiej.

Inną propozycją muzyczną będzie recital wokalno-fortepianowy w wykonaniu śpiewaka operowego Rafała Bartmińskiego oraz pianisty Roberta Marata. Rafał Bartmiński to światowego formatu artysta, który ma na koncie współpracę z najlepszymi operami, filharmoniami i dyrygentami, a obecnie jest solistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Robert jest profesorem na Akademii Muzycznej w Łodzi, a jednocześnie intensywnie koncertującym muzykiem, nagradzanym w wielu konkursach.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się także koncert muzyki Roberta Schumana i Antonína Dvořáka w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata, w skład której wchodzą muzycy najważniejszych warszawskich instytucji, takich jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki Opera Narodowa czy Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Koncert poprowadzi ceniony interpretator muzyki oratoryjnej i dzieł klasycznych dyrygent Paweł Kos-Nowicki, a jako solista wystąpi Tomasz Strahl – jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów.

Dla rodzin z dziećmi

Na najmłodszych miłośników sztuki czekają dwa rodzinne warsztaty teatralno-muzyczne z cyklu Arkady Sztuki Dzieciom przygotowane przez Żoliborski Dom Kultury oraz dwa spektakle w wykonaniu Teatru Scena 96:

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak – spektakl lalkowy oparty na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Historia szewczyka, który zamiast robić buty, bezustannie psoci oraz jego równie psotliwego towarzysza, którego napotyka, gdy wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód i odtąd psocą razem. Na swej drodze spotykają jednak staruszka, który uczy ich, że żartować można mądrze i dzięki temu nieść innym radość i uśmiech.  

Czerwony kapturek – nowatorsko zinterpretowana znana baśń, której bohaterowie zachowują się niestandardowo, a dodatkowo odnajdujemy ich w miejscach trudnych do przewidzenia. Tradycyjna oprawa łączy się tu ze sporą dawką humoru, skierowanego zarówno do młodszego, jak i starszego widza.

Teatr Scena 96 od wielu lat realizuje projekty edukacyjne i animacyjne w oparciu o fabułę popularnych baśni oraz opowieści.

W ramach części muzycznej festiwalu dwukrotnie odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców z cyklu Dzień Dobry, muzyko:  Z klarnetem i akordeonem przez świat! oraz Szaleństwa na 16 strunach! W ramach tych spotkań będziemy wspólnie śpiewać, klaskać i grać na instrumentach perkusyjnych, a akompaniować będzie kwartet smyczkowy. Spotkania poprowadzi skrzypaczka, członkini znanej i cenionej orkiestry Warsaw Camerata Monika Kos-Nowicka.

Festiwal Królewskie Arkady Sztuki od trzynastu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany artystycznych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także inicjowania działań artystyczno-kulturalnych.


Repertuar:

4 sierpnia (piątek), godz. 20.00 – Wieczór z teatrem: Ginczanka. Przepis na prostotę życia, monodram Agnieszki Przepiórskiej, Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Arkady Kubickiego 

5 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – Wieczór z muzyką: Młynarski – Kocham Cię życie, koncert Katarzyny Żak z zespołem w składzie: Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, Piotr Malicki – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Witold Cisło – gitara basowa, Arkady Kubickiego

11 sierpnia (piątek), godz. 20.00 – Wieczór z teatrem: Pan i Pani O!  spektakl Teatru Pantomimy Mimo z Warszawy, Ogród Dolny

12 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – Wieczór z muzyką: Wodecki Jazz – koncert zespołu Piotr Baron Quintet w składzie: Piotr Baron – saksofon, Robert Majewski – trąbka, Piotr Wyleżoł – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja, Arkady Kubickiego

18 sierpnia (piątek), godz. 20.00 – Wieczór z teatrem: Echa – spektakl Teatru Migro z Krakowa, Ogród Dolny

19 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – Wieczór z muzyką, recital wokalno-fortepianowy Rafała Bartmińskiego (tenor) i Roberta Marata (fortepian) – fortepian, Arkady Kubickiego

26 sierpnia (sobota) godz. 19.00 – Wieczór z muzyką: Warsaw Camerata, Tomasz Strahl – wiolonczela, Paweł Kos-Nowicki – dyrygent. W programie: Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 (w opr. na orkiestrę smyczkową), Antonín Dvořák – Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op.  22, Sala Wielka

Arkady Sztuki Dzieciom:

5 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Dzień dobry, muzyko. Z klarnetem i akordeonem przez świat! – warsztaty teatralno-muzyczne, prowadzenie: Monika Kos-Nowicka, Arkady Kubickiego

12 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Szewc Kopytko i kaczor Kwak – spektakl Teatru Scena 96, Arkady Kubickiego

19 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Czerwony Kapturek – spektakl Teatru Scena 96, Arkady Kubickiego

26 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Dzień dobry, muzyko. Szaleństwa na 16 strunach– warsztaty teatralno-muzyczne, prowadzenie: Monika Kos-Nowicka, Arkady Kubickiego


Wstęp wolny. Poszczególne wydarzenia trwają do 60 minut. Program dla dzieci przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 r.ż. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze. Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl

Ciekawostki

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Niebo nad Polską pełne samolotów

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Nowa generacja klejów do zabawy - kleje pva

Komu powierzyć sprzątanie mieszkania Warszawa

Druk 3D z nylonem

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Sprzątanie biur w Warszawie - adres, który trzeba znać

Ręczne pranie kanapy czy profesjonalne czyszczenie – co wybrać?

Impreza Halloween w Warszawie już w tę sobotę

Atrakcje w Jantarze

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Czy warto zlecić remont firmie?

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

Dlaczego warto skorzystać z Bookero

HPV a brodawki - co warto wiedzieć?

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Muzyka, której szukasz

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Luksusowe aranżacje: jak stylowo połączyć nowoczesne klamki drzwiowe z ekskluzywnym wystrojem wnętrza?

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Bezpieczne Sylwestrowe Szaleństwo

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują odzieży chroniącej przed deszczem?

Luksusowe wille w Konstancinie

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Kursy maturalne w Warszawie

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Strategie zarządzania kapitałem w zakładach bukmacherskich

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Nie masz pomysłu co podarować siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

Dlaczego Firmy Przeprowadzkowe są Potrzebne?

Alkoholowe inspiracje dla przyszłych par młodych

Kamizelka wraca na salony

5 pomysłów na zabawę z psem

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Joga w terenie. Jak przygotować się do praktyki w terenie?

Zalety kursów online przygotowujących do matury z matematyki

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Jak mieszka się na Mokotowie?

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Gdzie sprawdzają się ogrodzenia grzebieniowe i dlaczego je wybrać?

Tak to miało być...

Spodenki rowerowe z wkładką, czyli słuszny wybór dla pasjonatów kolarstwa

Specjalny wysłannik donosi...

Zakupy z personal shopperem

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Wykorzystanie uprawnień budowlanych w małych i dużych przedsiębiorstwach

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Przełam rutynę i zorganizuj wyjątkową randkę. Jak? Podpowiadamy!

Rola gier w rozwoju dzieci

Wynajem samochodu na tydzień w Warszawie

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

Medical App Development

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Agencja ochrony Warszawa: zadbaj o bezpieczeństwo na każdym poziomie

Paranoja

Kontenery na wynajem – idealne rozwiązanie do wywozu gruzu i odpadów

Ta która przeżyła...

Co ile ćwiczyć brzuch?

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Zmiany w Przepisach Podatkowych na Rok 2024: Co Musisz Wiedzieć

To nie musi kosztować...

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Jak zaplanować remont w mieszkania?

Berberyna - czy pomaga na trawienie?

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

Zamki i pałace na Morawach

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Co sprawia największe trudności w nauce języka angielskiego i jak można to zmienić?

Problemy ze snem?

Naprawa iphone

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

Okulista Warszawa Wesoła - kompleksowa pomoc dla zdrowia oczu

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Wdrażanie HACCP Warszawa

Który sklep jest najtańszy: Lidl czy Biedronka?

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Jak zorganizować udany event na gokartach i jakie są koszty?

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

Podróż Polska-Szwajcaria Busem

Zatańcz ze mną!

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Jakie zaproszenia ślubne warto wybrać?

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

5 pomysłów na prezent ślubny

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Zamawianie online

Automatyzacja procesów rozliczania czasu pracy dzięki biometrii

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Petsitters - domy tymczasowe dla zwierząt domowych

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Królewskie Arkady Sztuki

Królewskie Arkady Sztuki 2023

426 sierpnia

Arkady Kubickiego i Ogrody Królewskie 

Już po raz czternasty zapraszamy na cykl ekscytujących spotkań z teatrem i muzyką. Jak co roku pod historycznym ceglanym sklepieniem zagoszczą nietuzinkowi artyści, których występy zapamiętamy na długo. Bogaty i zróżnicowany program pozwoli każdemu miłośnikowi wrażeń artystycznych, niezależnie od wieku, znaleźć coś dla siebie. Tegoroczna edycja to okazja do przypomnienia twórczości Wojciecha Młynarskiego i Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wybitnych artystów i w specjalnych aranżacjach. Na festiwalowej scenie wystąpią: Rafał Bartmiński, Piotr Baron, Agnieszka Przepiórska, Katarzyna Żak i wielu innych. 

Wieczory z teatrem 

Coroczne letnie zamkowe święto teatru i muzyki rozpoczniemy poruszającym monodramem biograficznym Ginczanka. Przepis na prostotę życia, przygotowanym przez Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa oraz Bałtycką Agencję Artystyczną BARTAgnieszka Przepiórska wciela się w nim w rolę młodej żydowskiej poetki Zuzanny Ginczanki, która stoi u progu kariery literackiej, jednak gdy świat zdaje się już leżeć u jej stóp, wybucha II wojna światowa.

Zobaczymy także Pana i Panią O! – komedię bez słów, w której zespół Teatru Pantomimy Mimo jedynie ruchem i gestem mistrzowsko odwzorowuje uczucia i emocje dwojga samotnych, poszukujących miłości ludzi. Odrobina magii łączy się tu z codziennością w atmosferze lekko absurdalnego humoru.

W spektaklu Echa Teatr Migro z Krakowa zabierze nas z kolei w podróż do świata wielu kultur, narodowości i wyznań – Kresów Wschodnich sprzed wojny i po niej. To nie tylko barwna opowieść o przeszłości, ale również zaproszenie do przyjrzenia się własnym korzeniom i głębszego zastanowienia się nad rolą, jaką pełnią one w naszym życiu.
 

Wieczory z muzyką klasyczną

Cykl spotkań muzycznych rozpocznie się od koncertu Młynarski – Kocham cię, życie w wykonaniu Katarzyny Żak z zespołemArtystka, która w 1991 roku otrzymała wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w postaci warsztatów i rocznej opieki artystycznej Wojciecha Młynarskiego (co zaowocowało recitalem i nagraniem płyty Młynarski Jazz) po ponad trzech dekadach oddaje hołd swojemu mistrzowi, mierząc się z innym niż wówczas repertuarem z jego dorobku.

W ramach kolejnej muzycznej odsłony festiwalu wystąpi Piotr Baron – jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów jazzowych –  wraz ze swoim kwintetem. Artyści zaprezentują program z ich ostatniego albumu Wodecki Jazz. To projekt wyjątkowy – łączący wybitne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego, nieodżałowanego gwiazdora polskiej estrady, z brawurowym wykonaniem jazzowych zawodników wagi ciężkiej.

Inną propozycją muzyczną będzie recital wokalno-fortepianowy w wykonaniu śpiewaka operowego Rafała Bartmińskiego oraz pianisty Roberta Marata. Rafał Bartmiński to światowego formatu artysta, który ma na koncie współpracę z najlepszymi operami, filharmoniami i dyrygentami, a obecnie jest solistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Robert jest profesorem na Akademii Muzycznej w Łodzi, a jednocześnie intensywnie koncertującym muzykiem, nagradzanym w wielu konkursach.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się także koncert muzyki Roberta Schumana i Antonína Dvořáka w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata, w skład której wchodzą muzycy najważniejszych warszawskich instytucji, takich jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki Opera Narodowa czy Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Koncert poprowadzi ceniony interpretator muzyki oratoryjnej i dzieł klasycznych dyrygent Paweł Kos-Nowicki, a jako solista wystąpi Tomasz Strahl – jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów.

Dla rodzin z dziećmi

Na najmłodszych miłośników sztuki czekają dwa rodzinne warsztaty teatralno-muzyczne z cyklu Arkady Sztuki Dzieciom przygotowane przez Żoliborski Dom Kultury oraz dwa spektakle w wykonaniu Teatru Scena 96:

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak – spektakl lalkowy oparty na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Historia szewczyka, który zamiast robić buty, bezustannie psoci oraz jego równie psotliwego towarzysza, którego napotyka, gdy wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód i odtąd psocą razem. Na swej drodze spotykają jednak staruszka, który uczy ich, że żartować można mądrze i dzięki temu nieść innym radość i uśmiech.  

Czerwony kapturek – nowatorsko zinterpretowana znana baśń, której bohaterowie zachowują się niestandardowo, a dodatkowo odnajdujemy ich w miejscach trudnych do przewidzenia. Tradycyjna oprawa łączy się tu ze sporą dawką humoru, skierowanego zarówno do młodszego, jak i starszego widza.

Teatr Scena 96 od wielu lat realizuje projekty edukacyjne i animacyjne w oparciu o fabułę popularnych baśni oraz opowieści.

W ramach części muzycznej festiwalu dwukrotnie odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców z cyklu Dzień Dobry, muzyko:  Z klarnetem i akordeonem przez świat! oraz Szaleństwa na 16 strunach! W ramach tych spotkań będziemy wspólnie śpiewać, klaskać i grać na instrumentach perkusyjnych, a akompaniować będzie kwartet smyczkowy. Spotkania poprowadzi skrzypaczka, członkini znanej i cenionej orkiestry Warsaw Camerata Monika Kos-Nowicka.

Festiwal Królewskie Arkady Sztuki od trzynastu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany artystycznych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także inicjowania działań artystyczno-kulturalnych.


Repertuar:

4 sierpnia (piątek), godz. 20.00 – Wieczór z teatrem: Ginczanka. Przepis na prostotę życia, monodram Agnieszki Przepiórskiej, Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Arkady Kubickiego 

5 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – Wieczór z muzyką: Młynarski – Kocham Cię życie, koncert Katarzyny Żak z zespołem w składzie: Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, Piotr Malicki – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Witold Cisło – gitara basowa, Arkady Kubickiego

11 sierpnia (piątek), godz. 20.00 – Wieczór z teatrem: Pan i Pani O!  spektakl Teatru Pantomimy Mimo z Warszawy, Ogród Dolny

12 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – Wieczór z muzyką: Wodecki Jazz – koncert zespołu Piotr Baron Quintet w składzie: Piotr Baron – saksofon, Robert Majewski – trąbka, Piotr Wyleżoł – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja, Arkady Kubickiego

18 sierpnia (piątek), godz. 20.00 – Wieczór z teatrem: Echa – spektakl Teatru Migro z Krakowa, Ogród Dolny

19 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – Wieczór z muzyką, recital wokalno-fortepianowy Rafała Bartmińskiego (tenor) i Roberta Marata (fortepian) – fortepian, Arkady Kubickiego

26 sierpnia (sobota) godz. 19.00 – Wieczór z muzyką: Warsaw Camerata, Tomasz Strahl – wiolonczela, Paweł Kos-Nowicki – dyrygent. W programie: Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 (w opr. na orkiestrę smyczkową), Antonín Dvořák – Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op.  22, Sala Wielka

Arkady Sztuki Dzieciom:

5 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Dzień dobry, muzyko. Z klarnetem i akordeonem przez świat! – warsztaty teatralno-muzyczne, prowadzenie: Monika Kos-Nowicka, Arkady Kubickiego

12 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Szewc Kopytko i kaczor Kwak – spektakl Teatru Scena 96, Arkady Kubickiego

19 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Czerwony Kapturek – spektakl Teatru Scena 96, Arkady Kubickiego

26 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – Dzień dobry, muzyko. Szaleństwa na 16 strunach– warsztaty teatralno-muzyczne, prowadzenie: Monika Kos-Nowicka, Arkady Kubickiego


Wstęp wolny. Poszczególne wydarzenia trwają do 60 minut. Program dla dzieci przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 r.ż. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze. Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl

Adres

Warszawa, Pl. Zamkowy 4

Termin

Od 2023-08-26 , Do 2023-08-26

Organizator

Zamek Królewski w Warszawie

Warszawa, Pl. Zamkowy 4

Telefon:
22 35 55 170

E-mail:
informacja@zamek-krolewski.pl

WWW:
www.zamek-krolewski.pl

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki