• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / dzieciaki

W Kadrze dla dzieci i rodzin

Adres

ul. Rzymowskiego 32, 02-697 Warszawa

Termin

Od 2018-06-09
Do 2018-06-24

Organizator

Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

ul. Gintrowskiego 32, 02-697 Warszawa

Telefon:
0-22/843-88-81

WWW:
www.dkkadr.waw.pl

Zobacz na mapie

CZERWIEC 

2.06. (sobota), godz. 10.00 - Maski afrykańskich zwierząt

Warsztaty dla dzieci 3-6 lat z rodzicami
sala: Akademia Pana Kleksa

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Uczestnicy zajęć wykonają maski zwierząt zamieszkujących tereny Afryki. Maski zostaną przygotowane z papieru. Podczas warsztatu dzieci poznają afrykańskie zwyczaje, a zwłaszcza te, które łączą się z tworzeniem i używaniem masek. Poznają też różne technikami plastyczne (kolaż, malowanie farbami, wydzieranka), które  będą przydatne przy dekoracji masek.

3.06. (niedziela), godz. 12.00 - Duża ryba i begonie 

Poranek filmowy dla dzieci

sala: Broadway

wstęp 10 zł, bilety do nabycie online lub w DK Kadr 

Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje się pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych.

Film z polskim lektorem. 

3.06. (niedziela), godz. 14.00 - Wyścig Mydelniczek

Rekreacja rodzinna

Park przy stawie Służewieckim

wstęp wolny

Dom Sąsiedzki “Akumulator” zaprasza na wyścig pojazdów skonstruowanych wspólnie przez dzieci, rodziców i dziadków.

W Fotoletterze wolnejsoboty.pl wykorzystano zdjęcie z Northern California Soap Box Derby

4.06. (poniedziałek), godz. 12.00 - Centrum Sztuki Tańca: “Darklena”            

sala: Broadway

wstęp 10 zł, bilety do nabycie online lub w DK Kadr

Premiera z okazji Dnia Dziecka.

„Darklena” to spektakl teatralno-taneczny dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, dotykający tematu tolerancji. Opowieść o chłopcu, który lubi gry komputerowe i piłkę nożną, ale lubi też tańczyć. Pewnego dnia, kiedy budzi się rano do szkoły, nagle wszystko dzieje się inaczej niż codziennie. Nieoczekiwanie pojawia się także tajemnicza Darklena.

Koncepcja / dramaturgia / reżyseria / wideo: Agata Życzkowska

Choreografia: Wojciech Grudziński

Współpraca choreograficzna: Joanna Chitruszko

Wykonanie: Joanna Chitruszko, Agata Życzkowska, Bastian Knober-Żebrowski

Koprodukcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers / Prom Kultury Saska Kępa / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Premiera realizowana w ramach Programu Koprodukcji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Aktorka i reżyserka Agata Życzkowska oraz tancerz i choreograf Wojciech Grudziński spotykaj się w pracy po raz trzeci. Poprzednie ich spektakle skierowane do dorosłych: „Moi przyjaciele tańczą” i „Absolutely Fabulous Dancers” zrealizowali, jako HOTELOKO movement makers wraz z Magdaleną Przybysz.

Uważają, że metody pracy z ciałem mogą doskonale wzbogacić teatr, a techniki aktorskie poszerzyć warsztat tancerza. Konsekwentnie kontynuują poszukiwania w tym kierunku i tym razem postanowili wspólnie zrealizować spektakl dla dzieci i młodzieży. Zaprosili do współpracy tancerkę i performerkę  Joannę Chitruszko oraz młodego 10-letniego tancerza Bastiana Knober-Żebrowskiego, który od szóstego roku życia tańczy w formacji MBB Warszawa (mistrz świata w Latin Show Ateny 2017).

 Premiera CST realizowana z myślą o uczniach klas IV-VII z okazji Dnia Dziecka.

AGATA ŻYCZKOWSKA

Aktorka, performerka, reżyserka, dramaturg, producentka. Absolwentka Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty oraz Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2001). Grała w wielu spektaklach współpracując m.in. z takimi reżyserami jak Paweł Szkotak, Iwona Kempa, Waldemar Zawodziński. Dyrektorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Jest założycielką Teatru HOTELOKO. Wyreżyserowała we współpracy z choreografką Magdaleną Przybysz trzy spektakle: „frau mujer femme”, „#moiprzyjacieletancza” i "Absolutely Fabulous Dancers" (HOTELOKO movement makers).

WOJCIECH GRUDZIŃSKI

Tancerz i choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia R. Turczynowicza w Warszawie oraz Wydziału Tańca Współczesnego Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Współtworzy HOTELOKO movement makers (spektakle „#moiprzyjacieletancza” i "Absolutely Fabulous Dancers"). Zrealizował autorskie spektakle„SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny”, „PAX” (w ramach Stypendium Ministra w dziedzinie Taniec 2017) i „POPULUXE” (w ramach Solo Projekt Plus 2018).

JOANNA CHITRUSZKO

Tancerka, performerka, kuratorka, koordynatorka. Ukończyła Laboratorium „Nowych Praktyk Teatralnych”. Od 2008 roku związana z Podlaskim Stowarzyszeniem Tańca, które do tej pory zrealizowało wiele projektów z dziedziny kultury, między innymi festiwale taneczne, produkcje spektakli: „Mikrokosmos”, „Karnawał zwierząt”, edukacja dzieci i młodzieży: „Więcej niż Tańczące parabole”. Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop (od 2007 roku) w Białymstoku. Obecnie współpracuje i tworzy z Anną Piotrowską.

BASTIAN KNOBER-ŻEBROWSKI

Tancerz, performer. Uczeń 4 klasy szkoły podstawowej (10 lat). Tańczy od 6 roku życia w formacji MBB, którą prowadzi trener Michał Bartoń. Jest mistrzem świata w Latin Show (IDO – Ateny/Grecja 2017), Mistrzem Polski w Krajowych Mistrzostwach IDO (Twardogóra 2016, Zagnańsk 2017). Zdobył m.in. Puchar Polski -Stalowa Wola 2017 i 2018. Lubi grać w piłkę nożną, czytać o Salvadorze Dalim i grać w Agario. Chciałby zostać aktorem, piłkarzem lub lekarzem neurologiem.
Więcej info:

www.fundacjarozwojuteatru.pl

www.facebook.com/HOTELOKO

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

9.06. (sobota), godz. 11.00-12.30 - Włącz dziecko 

Warsztaty dla dzieci 5-7 lat z opiekunem

sala: Tańcząc w ciemnościach

wstęp wolny, rezerwacja online lub telefonicznie

Zajęcia uaktywniające dla dzieci z rodzicami. Zajęcia będą prowadzone w formie zabaw ruchowych mających na celu rozruszanie jak największej liczby partii ciała. Proponowane zabawy będą łatwe do powtórzenia np. w parku, na spacerze, a nawet w niewielkim mieszkaniu, będąc zarazem zdrową alternatywą dla siedzącego trybu życia naszych pociech. 

9.06. (sobota), godz. 11.00 i 12.30 - Zabawy i zabawki ludowe

Warsztaty dla dzieci

godz. 11.00-12.00 (grupa 3-6 lat) - zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6450)

godz. 12.30-13.30 (grupa 7-9 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6451)

sala: Powiększenie

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Niegdyś dzieci często pomagały rodzicom przy pracach gospodarskich, na przykład wypasały owce lub zajmowały się kurami. Dlatego dzieci wykorzystywały każdą możliwą okazję do zabawy, także na polu, na pastwisku czy na podwórku. „Ślepa babka”, „Panna róża”, „Wilk i gąski” i inne - znacie te zabawy? Na zajęciach wypróbujemy kilka zabaw ludowych. Rozwiążemy zagadki, poznamy wyliczanki i wymyślimy, do czego w zabawie mogły służyć patyczki i kamyki. Damy się ponieść dziecięcej wyobraźni!

9.06 (sobota), godz. 11.00 - Śląsk. Na polu i w kopalni

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunem

sala: Tupot Małych Stóp

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Na zajęciach wspólnie odkryjemy, czym się różni górnik od górala, dowiemy się, czym zajmowali się dawniej i dziś mieszkańcy Śląska, w co się ubierali, gdzie mieszkali. Poznamy także bogaty śląski folklor muzyczno-taneczny. Pobawimy się w rozmaite zabawy, zaśpiewamy przyśpiewki, m.in. słynną piosenkę „Zasiali górale”. Poznamy różne gatunki zboża i za pomocą kasz, ziaren i ziół wykonamy oryginalne obrazki-wysypywanki.

10.06 (niedziela), godz. 11.00 i 12.30 - Dusza Portugalii

Warsztaty dla dzieci

godz.11.00-12.00 (grupa 3-6 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6453)

godz. 12.30-13.30 (grupa 7-9)-  zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6454)

sala: MacGyver 217, II piętro

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie, limit: 15 osób

Zapraszamy na podróż po słonecznej Portugalii. Na zajęciach poznamy legendę o Kogucie z Barcelos, posłuchamy fado i nauczymy się piosenki o złotym rozmarynie, z którego kraj ten słynie. Dotkniemy smaków, zapachów i barw. Spróbujemy zbliżyć się do tego, co określa się, jako portugalską duszę. Na zakończenie dzieci będą mogły wykonać pracę plastyczną - barwnie malowane kafle, które będą przypominać im o pięknie tego najbardziej wysuniętego na zachód kraju Europy.

 

10.06 (niedziela), godz. 11.00 - 12.30 - Sum suma sumarum 

Warsztaty dla dzieci 5-7 lat

sala: Człowiek z marmuru

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Uczestnicy poznają rybie zwyczaje, jak i gdzie ryby szukają jedzenia, jak rozpoznać popularne gatunki ryb, a przede wszystkim – dowiemy się, po co sumowi wąsy. Wiedza przyrodnicza zostanie połączona z wiedzą o kulturze, tzn. dzieci poznają wiersz Jana Brzechwy „Sum-matematyk” oraz poznają różne dzieła plastyczne, na których występuje sum. A następnie uczestnicy stworzą sumy z masy solnej!

10.06 (niedziela), godz. 12.00 - Nazywam się Cukinia 

 

Poranek filmowy dla dzieci

sala: Broadway

wstęp 10 zł, bilety do nabycie online lub w DK Kadr

  

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

zwiastun:

https://vimeo.com/205108638

16.06. (sobota), godz. 11.00 – Piękna nasza Polska cała – podróż przez różne regiony

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 z rodzicami

sala: Tupot małych stóp
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Podczas zajęć wyruszymy w podróż do kilku regionów etnograficznych Polski – w świat kolorowych strojów, różnorodnych rytmów i piosenek. Potańczymy i pobawimy się w rytmie skocznego oberka i krakowiaka, a także kilku mniej znanych tańców regionalnych, takich jak kurpiowski fafur czy kaszubski dżek. Zobaczymy, jak w tańcu wirują wstążki i sukienki, posłuchamy, jak brzęczą brzękadła przy krakowskim pasie i korale na szyi. W wędrówce pomoże nam duża mapa, na której zaznaczymy elementy z różnych regionów.

17.06. (niedziela), godz. 11.00 i 12.30 - Rośliny w kulturze ludowej
Warsztaty dla dzieci

godz. 11.00-12.00 (grupa 3-6 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6474)

godz. 12.30-13.30 (grupa 7-9 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6475)

sala: Akademia Pana Kleksa
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Czy wiecie, jak wygląda dziurawiec albo przytulia? W jaki sposób pozbywano się kiedyś brodawek? A jak chroniono się przed złą magią? Rośliny stanowiły ważny element kultury ludowej. Od wieków znana jest ich różnorodna moc i właściwości. Na zajęciach zapraszamy do wejścia w świat ziół. Poznamy kilka roślin i ich lecznicze, a nawet magiczne właściwości i zastosowania. Każdy uczestnik wyjdzie z zajęć z własnoręcznie wykonaną kartką z zielnika.

 

17.06 (niedziela), godz. 12.00 - Munio, strażnik księżnica

 

Poranek filmowy dla dzieci

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

 

Twórcy hitów "Mały książę" i "Kung Fu Panda" przedstawiają magiczną historię małego bohatera, który udowodnił całemu światu, że jeśli masz wielkie serce i wiernych przyjaciół, nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych.

Film z polskim dubbingiem.

zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=obAyUw1mElE

17.06. (niedziela), godz. 12.00 - Podróż w czasie, czyli Egipt 4000 lat temu
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat

sala: Człowiek z marmuru

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

W trakcie warsztatu uczestnicy w wieku 7-9 lat poznają różne ciekawostki historyczno-kulturoznawcze o Egipcie 4000 lat temu. Dowiedzą się o starożytnych zwyczajach i wierzeniach. Na zakończenie uczestnicy stworzą (z modeliny) różne starożytne figury inspirowane staroegipskimi malowidłami i rzeźbami. 

24.06. (niedziela), godz. 12.00 - “Władca skarpetek”

Spektakl dla dzieci
sala: Broadway
wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?
Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.
„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu
Scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu
Muzyka: Krzysztof Pachołek
Teksty piosenek: Ewa Zielińska

Obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Patrycja Rojecka, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

Grupa wiekowa: od 3 lat

Czas trwania spektaklu: 50 minut

Nagroda dla Jacka Timingeriu – twórcy spektaklu „Władca Skarpetek” w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014

Najlepsze przedstawienie teatru lalkowego w sezonie 2013/2014 wg krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego

Ciekawostki

Łazienkowska galeria sław

Jak z głową zaplanować koszt wyjazdu

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Co kupić dziecku na urodziny?

Jak być na bieżąco z muzycznymi trendami?

Kurs języka angielskiego dla seniorów – zalety

Jak skutecznie uczyć się słownictwa w języku angielskim?

Hobby za kredyt, czyli skąd wziąć pieniądze na drogie pasje dziecka

Saona, czyli raj w raju

Wybór wózka spacerowego dla niemowlaka

Kogis zaprasza dzieci na obozy i kolonie

Z jakich źródeł pozyskać pożyczki dla przedsiębiorców?

Boliwia wycieczki do Ameryki Południowej

Nowoczesna rozrywka dla dzieci

Legalni bukmacherzy w Polsce

Nie ma to jak zabawa!

Łazienka na topie

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

To nie musi kosztować...

Aqua aerobik – korzyści z ćwiczeń w wodzie!

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Zasady picia alkoholu

Tak to miało być...

Ceny mieszkań w Warszawie.

Nie dajmy się jesiennej chandrze

Reforma edukacji

Bilet tramwajowy i autobusowy przez telefon – gdzie i jak go kupić?

Korzyści ze światłowodu w firmie

Jak właściciel rozlicza wyjazd służbowy

Wybór butów ślubnych – najczęściej zadawane pytania

Profesjonalne pokazy fajerwerków na każdą uroczystość

Graj legalnie!

Weekend na Malcie

Ogłoszenia usługi

Strzelectwo - to dyscyplina dla każdego

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński?

Czytać, czy nie czytać, oto jest pytanie?

Dom aukcyjny – idealne miejsce na zakupy dzieł sztuki

Sezon grillowy czas zacząć!

Szukasz telefonu - postaw na Samsung Galaxy!

Otwórz firmę, pozyskując pieniądze z dotacji

Jak obniżyć składkę OC o ponad 50%?

Komfort termiczny na poddaszu

Nawłoć - wyjątkowa roślina miododajna

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

Jak pożyczyć pieniądze przez internet?

Od czego zależy cena polisy na życie?

Gdzie kupić suchy lód Warszawa

Najpiękniejsze kina świata

Przeczytaj - Zanim pojedziesz na urlop.

Sala prawdziwego kinomaniaka – jak ma wyglądać?

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Jak zorganizować event w tanecznym stylu?

Jaki rower wybrać?

Stoch nadal dominuje

Wesele jesienią? Czemu nie!

Poradnik rodzica kolonijnego Maluszka

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

W Kadrze dla dzieci i rodzin

CZERWIEC 

2.06. (sobota), godz. 10.00 - Maski afrykańskich zwierząt

Warsztaty dla dzieci 3-6 lat z rodzicami
sala: Akademia Pana Kleksa

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Uczestnicy zajęć wykonają maski zwierząt zamieszkujących tereny Afryki. Maski zostaną przygotowane z papieru. Podczas warsztatu dzieci poznają afrykańskie zwyczaje, a zwłaszcza te, które łączą się z tworzeniem i używaniem masek. Poznają też różne technikami plastyczne (kolaż, malowanie farbami, wydzieranka), które  będą przydatne przy dekoracji masek.

3.06. (niedziela), godz. 12.00 - Duża ryba i begonie 

Poranek filmowy dla dzieci

sala: Broadway

wstęp 10 zł, bilety do nabycie online lub w DK Kadr 

Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje się pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych.

Film z polskim lektorem. 

3.06. (niedziela), godz. 14.00 - Wyścig Mydelniczek

Rekreacja rodzinna

Park przy stawie Służewieckim

wstęp wolny

Dom Sąsiedzki “Akumulator” zaprasza na wyścig pojazdów skonstruowanych wspólnie przez dzieci, rodziców i dziadków.

W Fotoletterze wolnejsoboty.pl wykorzystano zdjęcie z Northern California Soap Box Derby

4.06. (poniedziałek), godz. 12.00 - Centrum Sztuki Tańca: “Darklena”            

sala: Broadway

wstęp 10 zł, bilety do nabycie online lub w DK Kadr

Premiera z okazji Dnia Dziecka.

„Darklena” to spektakl teatralno-taneczny dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, dotykający tematu tolerancji. Opowieść o chłopcu, który lubi gry komputerowe i piłkę nożną, ale lubi też tańczyć. Pewnego dnia, kiedy budzi się rano do szkoły, nagle wszystko dzieje się inaczej niż codziennie. Nieoczekiwanie pojawia się także tajemnicza Darklena.

Koncepcja / dramaturgia / reżyseria / wideo: Agata Życzkowska

Choreografia: Wojciech Grudziński

Współpraca choreograficzna: Joanna Chitruszko

Wykonanie: Joanna Chitruszko, Agata Życzkowska, Bastian Knober-Żebrowski

Koprodukcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers / Prom Kultury Saska Kępa / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Premiera realizowana w ramach Programu Koprodukcji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Aktorka i reżyserka Agata Życzkowska oraz tancerz i choreograf Wojciech Grudziński spotykaj się w pracy po raz trzeci. Poprzednie ich spektakle skierowane do dorosłych: „Moi przyjaciele tańczą” i „Absolutely Fabulous Dancers” zrealizowali, jako HOTELOKO movement makers wraz z Magdaleną Przybysz.

Uważają, że metody pracy z ciałem mogą doskonale wzbogacić teatr, a techniki aktorskie poszerzyć warsztat tancerza. Konsekwentnie kontynuują poszukiwania w tym kierunku i tym razem postanowili wspólnie zrealizować spektakl dla dzieci i młodzieży. Zaprosili do współpracy tancerkę i performerkę  Joannę Chitruszko oraz młodego 10-letniego tancerza Bastiana Knober-Żebrowskiego, który od szóstego roku życia tańczy w formacji MBB Warszawa (mistrz świata w Latin Show Ateny 2017).

 Premiera CST realizowana z myślą o uczniach klas IV-VII z okazji Dnia Dziecka.

AGATA ŻYCZKOWSKA

Aktorka, performerka, reżyserka, dramaturg, producentka. Absolwentka Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty oraz Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2001). Grała w wielu spektaklach współpracując m.in. z takimi reżyserami jak Paweł Szkotak, Iwona Kempa, Waldemar Zawodziński. Dyrektorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Jest założycielką Teatru HOTELOKO. Wyreżyserowała we współpracy z choreografką Magdaleną Przybysz trzy spektakle: „frau mujer femme”, „#moiprzyjacieletancza” i "Absolutely Fabulous Dancers" (HOTELOKO movement makers).

WOJCIECH GRUDZIŃSKI

Tancerz i choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia R. Turczynowicza w Warszawie oraz Wydziału Tańca Współczesnego Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Współtworzy HOTELOKO movement makers (spektakle „#moiprzyjacieletancza” i "Absolutely Fabulous Dancers"). Zrealizował autorskie spektakle„SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny”, „PAX” (w ramach Stypendium Ministra w dziedzinie Taniec 2017) i „POPULUXE” (w ramach Solo Projekt Plus 2018).

JOANNA CHITRUSZKO

Tancerka, performerka, kuratorka, koordynatorka. Ukończyła Laboratorium „Nowych Praktyk Teatralnych”. Od 2008 roku związana z Podlaskim Stowarzyszeniem Tańca, które do tej pory zrealizowało wiele projektów z dziedziny kultury, między innymi festiwale taneczne, produkcje spektakli: „Mikrokosmos”, „Karnawał zwierząt”, edukacja dzieci i młodzieży: „Więcej niż Tańczące parabole”. Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop (od 2007 roku) w Białymstoku. Obecnie współpracuje i tworzy z Anną Piotrowską.

BASTIAN KNOBER-ŻEBROWSKI

Tancerz, performer. Uczeń 4 klasy szkoły podstawowej (10 lat). Tańczy od 6 roku życia w formacji MBB, którą prowadzi trener Michał Bartoń. Jest mistrzem świata w Latin Show (IDO – Ateny/Grecja 2017), Mistrzem Polski w Krajowych Mistrzostwach IDO (Twardogóra 2016, Zagnańsk 2017). Zdobył m.in. Puchar Polski -Stalowa Wola 2017 i 2018. Lubi grać w piłkę nożną, czytać o Salvadorze Dalim i grać w Agario. Chciałby zostać aktorem, piłkarzem lub lekarzem neurologiem.
Więcej info:

www.fundacjarozwojuteatru.pl

www.facebook.com/HOTELOKO

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

9.06. (sobota), godz. 11.00-12.30 - Włącz dziecko 

Warsztaty dla dzieci 5-7 lat z opiekunem

sala: Tańcząc w ciemnościach

wstęp wolny, rezerwacja online lub telefonicznie

Zajęcia uaktywniające dla dzieci z rodzicami. Zajęcia będą prowadzone w formie zabaw ruchowych mających na celu rozruszanie jak największej liczby partii ciała. Proponowane zabawy będą łatwe do powtórzenia np. w parku, na spacerze, a nawet w niewielkim mieszkaniu, będąc zarazem zdrową alternatywą dla siedzącego trybu życia naszych pociech. 

9.06. (sobota), godz. 11.00 i 12.30 - Zabawy i zabawki ludowe

Warsztaty dla dzieci

godz. 11.00-12.00 (grupa 3-6 lat) - zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6450)

godz. 12.30-13.30 (grupa 7-9 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6451)

sala: Powiększenie

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Niegdyś dzieci często pomagały rodzicom przy pracach gospodarskich, na przykład wypasały owce lub zajmowały się kurami. Dlatego dzieci wykorzystywały każdą możliwą okazję do zabawy, także na polu, na pastwisku czy na podwórku. „Ślepa babka”, „Panna róża”, „Wilk i gąski” i inne - znacie te zabawy? Na zajęciach wypróbujemy kilka zabaw ludowych. Rozwiążemy zagadki, poznamy wyliczanki i wymyślimy, do czego w zabawie mogły służyć patyczki i kamyki. Damy się ponieść dziecięcej wyobraźni!

9.06 (sobota), godz. 11.00 - Śląsk. Na polu i w kopalni

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunem

sala: Tupot Małych Stóp

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Na zajęciach wspólnie odkryjemy, czym się różni górnik od górala, dowiemy się, czym zajmowali się dawniej i dziś mieszkańcy Śląska, w co się ubierali, gdzie mieszkali. Poznamy także bogaty śląski folklor muzyczno-taneczny. Pobawimy się w rozmaite zabawy, zaśpiewamy przyśpiewki, m.in. słynną piosenkę „Zasiali górale”. Poznamy różne gatunki zboża i za pomocą kasz, ziaren i ziół wykonamy oryginalne obrazki-wysypywanki.

10.06 (niedziela), godz. 11.00 i 12.30 - Dusza Portugalii

Warsztaty dla dzieci

godz.11.00-12.00 (grupa 3-6 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6453)

godz. 12.30-13.30 (grupa 7-9)-  zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6454)

sala: MacGyver 217, II piętro

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie, limit: 15 osób

Zapraszamy na podróż po słonecznej Portugalii. Na zajęciach poznamy legendę o Kogucie z Barcelos, posłuchamy fado i nauczymy się piosenki o złotym rozmarynie, z którego kraj ten słynie. Dotkniemy smaków, zapachów i barw. Spróbujemy zbliżyć się do tego, co określa się, jako portugalską duszę. Na zakończenie dzieci będą mogły wykonać pracę plastyczną - barwnie malowane kafle, które będą przypominać im o pięknie tego najbardziej wysuniętego na zachód kraju Europy.

 

10.06 (niedziela), godz. 11.00 - 12.30 - Sum suma sumarum 

Warsztaty dla dzieci 5-7 lat

sala: Człowiek z marmuru

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Uczestnicy poznają rybie zwyczaje, jak i gdzie ryby szukają jedzenia, jak rozpoznać popularne gatunki ryb, a przede wszystkim – dowiemy się, po co sumowi wąsy. Wiedza przyrodnicza zostanie połączona z wiedzą o kulturze, tzn. dzieci poznają wiersz Jana Brzechwy „Sum-matematyk” oraz poznają różne dzieła plastyczne, na których występuje sum. A następnie uczestnicy stworzą sumy z masy solnej!

10.06 (niedziela), godz. 12.00 - Nazywam się Cukinia 

 

Poranek filmowy dla dzieci

sala: Broadway

wstęp 10 zł, bilety do nabycie online lub w DK Kadr

  

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

zwiastun:

https://vimeo.com/205108638

16.06. (sobota), godz. 11.00 – Piękna nasza Polska cała – podróż przez różne regiony

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 z rodzicami

sala: Tupot małych stóp
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Podczas zajęć wyruszymy w podróż do kilku regionów etnograficznych Polski – w świat kolorowych strojów, różnorodnych rytmów i piosenek. Potańczymy i pobawimy się w rytmie skocznego oberka i krakowiaka, a także kilku mniej znanych tańców regionalnych, takich jak kurpiowski fafur czy kaszubski dżek. Zobaczymy, jak w tańcu wirują wstążki i sukienki, posłuchamy, jak brzęczą brzękadła przy krakowskim pasie i korale na szyi. W wędrówce pomoże nam duża mapa, na której zaznaczymy elementy z różnych regionów.

17.06. (niedziela), godz. 11.00 i 12.30 - Rośliny w kulturze ludowej
Warsztaty dla dzieci

godz. 11.00-12.00 (grupa 3-6 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6474)

godz. 12.30-13.30 (grupa 7-9 lat) – zapisy (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/6475)

sala: Akademia Pana Kleksa
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Czy wiecie, jak wygląda dziurawiec albo przytulia? W jaki sposób pozbywano się kiedyś brodawek? A jak chroniono się przed złą magią? Rośliny stanowiły ważny element kultury ludowej. Od wieków znana jest ich różnorodna moc i właściwości. Na zajęciach zapraszamy do wejścia w świat ziół. Poznamy kilka roślin i ich lecznicze, a nawet magiczne właściwości i zastosowania. Każdy uczestnik wyjdzie z zajęć z własnoręcznie wykonaną kartką z zielnika.

 

17.06 (niedziela), godz. 12.00 - Munio, strażnik księżnica

 

Poranek filmowy dla dzieci

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

 

Twórcy hitów "Mały książę" i "Kung Fu Panda" przedstawiają magiczną historię małego bohatera, który udowodnił całemu światu, że jeśli masz wielkie serce i wiernych przyjaciół, nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych.

Film z polskim dubbingiem.

zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=obAyUw1mElE

17.06. (niedziela), godz. 12.00 - Podróż w czasie, czyli Egipt 4000 lat temu
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat

sala: Człowiek z marmuru

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

W trakcie warsztatu uczestnicy w wieku 7-9 lat poznają różne ciekawostki historyczno-kulturoznawcze o Egipcie 4000 lat temu. Dowiedzą się o starożytnych zwyczajach i wierzeniach. Na zakończenie uczestnicy stworzą (z modeliny) różne starożytne figury inspirowane staroegipskimi malowidłami i rzeźbami. 

24.06. (niedziela), godz. 12.00 - “Władca skarpetek”

Spektakl dla dzieci
sala: Broadway
wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?
Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.
„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu
Scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu
Muzyka: Krzysztof Pachołek
Teksty piosenek: Ewa Zielińska

Obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Patrycja Rojecka, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

Grupa wiekowa: od 3 lat

Czas trwania spektaklu: 50 minut

Nagroda dla Jacka Timingeriu – twórcy spektaklu „Władca Skarpetek” w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014

Najlepsze przedstawienie teatru lalkowego w sezonie 2013/2014 wg krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego

Adres

ul. Rzymowskiego 32, 02-697 Warszawa

Termin

Od 2018-06-09 , Do 2018-06-24

Organizator

Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

ul. Gintrowskiego 32, 02-697 Warszawa

Telefon:
0-22/843-88-81

WWW:
www.dkkadr.waw.pl

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki