Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Stoch nadal dominuje

Wtorkowy konkurs w skokach narciarskich w Lillehammer potwierdził klasę naszych skoczków. Największym bohaterem dnia został Kamil Stoch. Dzień wcześniej wygrał kwalifikacje do tego konkursu i pokazał, że 6. miejsce w konkursie w Oslo to były zawirowania wiatru, a nie jego spadek formy. Wczorajszy konkurs pokazał, kto nadal jest dominatorem na skoczni, przewaga blisko 30. punktów uzyskana w konkursie nad drugim skoczkiem pokazała wielkie możliwości skoczka. Warto nadmienić, że drugim w konkursie był również reprezentant Polski Dawid Kubacki.

Zwycięstwo Stocha ponadto powiększyło przewagę zarówno w klasyfikacji Raw Air, jak i w Pucharze Świata. Kolejne skoki do odniesienia końcowego zwycięstwa są praktycznie tylko formalnością.

Konkurs od samego początku rewelacyjnie układał się dla Polskich skoczków. Po pierwszej serii zajmowali 3 pierwsze miejsca w rywalizacji. Poza Stochem i Kubackim swoim skokiem zachwycił Stefan Hula i ostatecznie zajął 9. pozycję.

Podczas trwania drugiej serii skoków zaczęły się zmieniać warunki pogodowe. To stało się powodem obniżenia belki startowej na piątą, a zawodnicy zyskiwali punkty za wiatr, nieco później belka wróciła na szósty poziom. Wiatr nieustannie się zmieniał i też nie zawsze sprzyjał zawodnikom. Nie poradził sobie z warunkami Wolny, który nie powtórzył odległości z pierwszej serii, skoczył tylko na odległość 124 metrów, co dało mu 20. miejsce, Żyła już poleciał nieco dalej, bo skoczył na 128, 5 metra, zajął 14 miejsce. Najsłabiej z naszych zawodników wypadł Kot, który ostatecznie uplasował się na 31. miejscu.

Podobnie działo się w przypadku skoków innych znamienitych zawodników.  Tuż za podium znalazł się Stjernen, piąty łył Freitag, a tuż za nim Forfang.

Faza finałowa, kiedy jako ostatni skakali nasi zawodnicy, zapowiadała piękny finał. Nie dał rady jednak obronić swojego miejsca na podium Hula, który nie miał zbyt dobrych warunków do skoku i odleciał tylko na 129. metr. To niestety nie wystarczyło. W ten sposób na 3. stopniu podium stanął norweski skoczek Johansson.

Rewelacyjne skoki natomiast oddali dwaj pozostali nasi zawodnicy. Kubacki w pięknym stylu uzyskał 140,5 metra, a Stoch, który już w pierwszej serii pokazał swoją wielkość, odleciał na 141 metrów. Wykorzystany na Stocha STS kod promocyjny Freebet pozwalał dobrze i pewnie zarobić każdemu obstawiającemu.

Kamil Stoch wygrywając konkurs Pucharu Świata w Lillehammer, stanął po raz dwudziesty ósmy w karierze na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji wszech czasów dogonił Martina Schmitta, teraz przed nim kolejne wielkie rekordy do pobicia.