• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / sport i rekreacja

Warszawskie Linie Turystyczne

Adres

Warszawa

Termin

Od 2022-05-01
Do 2022-09-25

 W niedzielę, 1 maja startuje tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych, od razu z zabytkowymi tramwajami, autobusami, a nawet kolejką wąskotorową. Na Wisłę wypłyną lubiane promy, do Serocka popłynie statek.

 

WLT 2022 - plakat

 

 

Warszawskie Linie Turystyczne to nie tylko wakacyjna rozrywka, ale także sposób na poznanie Warszawy, jej zabytków i ciekawych miejsc z innej perspektywy. Przejazd zabytkowym tramwajem czy autobusem pozwala poczuć powiew historii, jest atrakcją dla dzieci i dorosłych oraz aktywną formą spędzenia wolnego czasu. Z kolei przeprawa przez Wisłę promem pozwala zobaczyć miasto z zupełne innej strony, dopłynąć na plażę czy zmienić brzeg podczas przejażdżki rowerem.

Linia tramwajowa 36

W maju na tory wyjadą zabytkowe tramwaje linii 36. Będą jeździły trasą: PL. NARUTOWICZA – Filtrowa – Nowowiejska – Marszałkowska – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – J. Słowackiego – METRO MARYMONT. Z ich okien można podziwiać malowniczą ulicę Filtrową z pamiątkowymi, powstańczymi kotwicami na murach, ulicę Marszałkowską z socrealistyczną Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową oraz zielony Żoliborz i jego modernistyczną zabudowę.

„Trzydziesta szóstka” kursuje w godzinach 12.00–20.00. Od niedzieli, 1 maja do 26 czerwca, oraz od 1 do 25 września tramwaje wyjeżdżają na trasę w soboty, niedziele i święta, a w wakacje codziennie – od 27 czerwca do 31 sierpnia.

Na linii 36 będzie można spotkać doskonale znane warszawiankom i warszawiakom tramwaje 13N „Parówki”, 105Na nazywane „Akwariami” oraz wyjątkowy egzemplarz 102N – ten tramwaj został sprowadzony do Warszawy z Poznania w 2004 roku, takie nie jeździły nigdy w Warszawie. Wagony 13N to najbardziej warszawskie z warszawskich tramwajów, które stały się jednym z symboli stolicy. Widać je w wielu polskich filmach i serialach. Zostały opracowane i wyprodukowane tylko z myślą o Warszawie, w chorzowskiej fabryce Konstal. Powstało ich aż 840. Ostatni kurs 13N wykonał po 53 latach od dostawy pierwszego wagonu, w niedzielę 4 stycznia 2013 roku.

W wakacyjne (od 25 czerwca do 28 sierpnia) soboty, niedziele i święta w godzinach 12.00-18.00 na tory wyjadą tramwaje linii T obsługiwane najstarszymi tramwajami z kolekcji zabytków Tramwajów Warszawskich. „Tetka” będzie jeździła trasą: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa – Grójecka – PL. NARUTOWICZA.

Linia autobusowa 100

Przejazd zabytkowymi autobusami marek Jelcz i Ikarus to prawdziwa podróż w czasie. „Setka” pozwoli zwiedzić Warszawę na obu brzegach Wisły: CENTRUM – Marszałkowska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – M. Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Konwiktorska – R. Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – al. „Solidarności” – Targowa – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – L. Kruczkowskiego – Książęca – Al. Ujazdowskie – Bagatela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska  – CENTRUM.

Wycieczkę autobusem linii 100 można połączyć ze spacerem po atrakcyjnych zakątkach Warszawy. Można nim dojechać m.in.: na Stare Miasto, do Parku Praskiego i ZOO, w Aleje Ujazdowskie czy do Łazienek Królewskich.

Przez cały sezon Warszawskich Linii Turystycznych „setka” kursuje w soboty, niedziele i święta oraz 2 maja i 17 czerwca od godz. 12.00 do 18.00.

W autobusach i tramwajach Warszawskich Linii Turystycznych obowiązują wszystkie bilety z taryfy Zarządu Transportu Miejskiego. W przypadku pojazdów bez kasowników, bilety będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) będzie możliwy po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe lub w bramce metra.

Promy

Na Wisłę wracają promy. Przeprawić się będzie można na trzech trasach: prom Słonka – Cypel Czerniakowski (pomost pływający) – Saska Kępa (plaża); prom Pliszka – Most Józefa Poniatowskiego (nabrzeże) – Stadion Narodowy (plaża); Wilga – Podzamcze Fontanny (pomost pływający) – ZOO (plaża).

Od 1 maja do 30 czerwca oraz od 1 do 25 września promy kursują w soboty, niedziele i święta oraz dodatkowo 2 maja i 17 czerwca. Od 1 lipca do 31 sierpnia promy będą pływały codziennie. Promy Pliszka i Słonka zabierają 21 a Wilga 40 pasażerów oraz rowery. Przeprawa jest bezpłatna.

Statek do Serocka

To prawdziwa wyprawa – statek „Zefir” wypływa z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński dopływa do Serocka. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego, a Zalew Zegrzyński to prawdziwy raj dla wędkarzy, amatorów sportów wodnych i plażowiczów. W czasie rejsu statek dodatkowo podpływa pod ruiny starego mostu z 1897 roku, który został wysadzony przez wycofujące się wojska rosyjskie w 1915 roku. „Zefir” zabiera na pokład 98 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. W Serocku przewidziano czas na odpoczynek na lądzie (ok. 2 h), a następnie powrót do Warszawy. Podróż rozpoczyna się o godz. 9.00, a powrót do Warszawy jest planowany ok. godz. 18.00.

Statek do Serocka będzie pływał od 1 maja do 25 września w soboty, niedziele i święta oraz 2 maja i 17 czerwca.

Bilety na rejs można kupić:

  • na stronie internetowej www.bilety24.pl od środy 26 kwietnia
  • w Punkcie Obsługi Pasażerów Dworzec Wileński – w piątki w godz. 15.00-18.00 i w soboty w godz. 8.00-11.00 (płatność tylko gotówką).

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa i linia autobusowa 51

Ostatnia, ale absolutnie nie mniej ciekawa atrakcja WLT, to Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa. Zabytkowa kolejka wąskotorowa wyrusza w każdą sobotę (w okresie 1 maja – 24 września) o godzinie 14.00 ze stacji w Piasecznie. Przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30. XX wieku, Głosków, Runów i Złotokłos dociera do Tarczyna. W drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie peron znajduje się tuż przy leśnej polanie. Tu pasażerowie mają czas dla siebie. Można przejść się na spacer do lasu, poleniuchować na trawie, zwiedzić pobliski Złotokłos – przedwojenne letnisko, gdzie wychował się Marek Hłasko i mieszkał m.in. Mieczysław Fogg. Czas przejazdu kolejką wraz z piknikiem w Runowie to około cztery godziny. Do Piaseczna można dojechać np. specjalną zabytkową linią autobusową 51. Numer linii nawiązuje do numeracji dawnej linii trolejbusowej, która łączyła Piaseczno z Warszawą.

Autobus rusza z centrum o godzinie 13.00. Linia 51 jest przeznaczona tylko dla osób wybierających się na przejazd Piaseczyńską Koleją Wąskotorową. Z autobusu można skorzystać na podstawie biletu wydanego przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej na przejazd kolejką i dowożący do niej autobus. Nie ma możliwości zakupu biletu tylko na autobus linii 51.

Bilety na przejażdżkę kolejką są dostępne na stronie internetowej www.kolejka-piaseczno.pl. Można je także kupić w dniu wycieczki (jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane online) w kasie na peronie w Piasecznie.

 

Wykorzystano zdjęcie ze strony Warszawskiego Transportu Publicznego

 

 

 

 

Ciekawostki

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Co ile ćwiczyć brzuch?

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Ręczne pranie kanapy czy profesjonalne czyszczenie – co wybrać?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

Jak mieszka się na Mokotowie?

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Zalety kursów online przygotowujących do matury z matematyki

Co sprawia największe trudności w nauce języka angielskiego i jak można to zmienić?

Petsitters - domy tymczasowe dla zwierząt domowych

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Luksusowe wille w Konstancinie

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Problemy ze snem?

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

5 pomysłów na prezent ślubny

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Kursy maturalne w Warszawie

Zakupy z personal shopperem

Spodenki rowerowe z wkładką, czyli słuszny wybór dla pasjonatów kolarstwa

Impreza Halloween w Warszawie już w tę sobotę

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

Naprawa iphone

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Berberyna - czy pomaga na trawienie?

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

To nie musi kosztować...

Kamizelka wraca na salony

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Gdzie sprawdzają się ogrodzenia grzebieniowe i dlaczego je wybrać?

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Bezpieczne Sylwestrowe Szaleństwo

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo

HPV a brodawki - co warto wiedzieć?

Czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują odzieży chroniącej przed deszczem?

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

5 pomysłów na zabawę z psem

Zamawianie online

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

Czy warto zlecić remont firmie?

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Agencja ochrony Warszawa: zadbaj o bezpieczeństwo na każdym poziomie

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

Luksusowe aranżacje: jak stylowo połączyć nowoczesne klamki drzwiowe z ekskluzywnym wystrojem wnętrza?

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

Nie masz pomysłu co podarować siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Dlaczego warto skorzystać z Bookero

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Joga w terenie. Jak przygotować się do praktyki w terenie?

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Jak zaplanować remont w mieszkania?

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Automatyzacja procesów rozliczania czasu pracy dzięki biometrii

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Czy warto zatrudnić firmę do sprzątania?

Wykorzystanie uprawnień budowlanych w małych i dużych przedsiębiorstwach

Druk 3D z nylonem

Zamki i pałace na Morawach

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Wynajem samochodu na tydzień w Warszawie

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Niebo nad Polską pełne samolotów

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Strategie zarządzania kapitałem w zakładach bukmacherskich

Paranoja

Jak zorganizować udany event na gokartach i jakie są koszty?

Nowa generacja klejów do zabawy - kleje pva

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Jakie zaproszenia ślubne warto wybrać?

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Przełam rutynę i zorganizuj wyjątkową randkę. Jak? Podpowiadamy!

Kontenery na wynajem – idealne rozwiązanie do wywozu gruzu i odpadów

Medical App Development

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Ta która przeżyła...

Dlaczego Firmy Przeprowadzkowe są Potrzebne?

Muzyka, której szukasz

Specjalny wysłannik donosi...

Rola gier w rozwoju dzieci

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Wdrażanie HACCP Warszawa

Okulista Warszawa Wesoła - kompleksowa pomoc dla zdrowia oczu

Podróż Polska-Szwajcaria Busem

Tak to miało być...

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Atrakcje w Jantarze

Zmiany w Przepisach Podatkowych na Rok 2024: Co Musisz Wiedzieć

Zatańcz ze mną!

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

Sprzątanie biur w Warszawie - adres, który trzeba znać

Klamki do drzwi - na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Alkoholowe inspiracje dla przyszłych par młodych

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Komu powierzyć sprzątanie mieszkania Warszawa

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

Który sklep jest najtańszy: Lidl czy Biedronka?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Warszawskie Linie Turystyczne

 W niedzielę, 1 maja startuje tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych, od razu z zabytkowymi tramwajami, autobusami, a nawet kolejką wąskotorową. Na Wisłę wypłyną lubiane promy, do Serocka popłynie statek.

 

WLT 2022 - plakat

 

 

Warszawskie Linie Turystyczne to nie tylko wakacyjna rozrywka, ale także sposób na poznanie Warszawy, jej zabytków i ciekawych miejsc z innej perspektywy. Przejazd zabytkowym tramwajem czy autobusem pozwala poczuć powiew historii, jest atrakcją dla dzieci i dorosłych oraz aktywną formą spędzenia wolnego czasu. Z kolei przeprawa przez Wisłę promem pozwala zobaczyć miasto z zupełne innej strony, dopłynąć na plażę czy zmienić brzeg podczas przejażdżki rowerem.

Linia tramwajowa 36

W maju na tory wyjadą zabytkowe tramwaje linii 36. Będą jeździły trasą: PL. NARUTOWICZA – Filtrowa – Nowowiejska – Marszałkowska – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – J. Słowackiego – METRO MARYMONT. Z ich okien można podziwiać malowniczą ulicę Filtrową z pamiątkowymi, powstańczymi kotwicami na murach, ulicę Marszałkowską z socrealistyczną Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową oraz zielony Żoliborz i jego modernistyczną zabudowę.

„Trzydziesta szóstka” kursuje w godzinach 12.00–20.00. Od niedzieli, 1 maja do 26 czerwca, oraz od 1 do 25 września tramwaje wyjeżdżają na trasę w soboty, niedziele i święta, a w wakacje codziennie – od 27 czerwca do 31 sierpnia.

Na linii 36 będzie można spotkać doskonale znane warszawiankom i warszawiakom tramwaje 13N „Parówki”, 105Na nazywane „Akwariami” oraz wyjątkowy egzemplarz 102N – ten tramwaj został sprowadzony do Warszawy z Poznania w 2004 roku, takie nie jeździły nigdy w Warszawie. Wagony 13N to najbardziej warszawskie z warszawskich tramwajów, które stały się jednym z symboli stolicy. Widać je w wielu polskich filmach i serialach. Zostały opracowane i wyprodukowane tylko z myślą o Warszawie, w chorzowskiej fabryce Konstal. Powstało ich aż 840. Ostatni kurs 13N wykonał po 53 latach od dostawy pierwszego wagonu, w niedzielę 4 stycznia 2013 roku.

W wakacyjne (od 25 czerwca do 28 sierpnia) soboty, niedziele i święta w godzinach 12.00-18.00 na tory wyjadą tramwaje linii T obsługiwane najstarszymi tramwajami z kolekcji zabytków Tramwajów Warszawskich. „Tetka” będzie jeździła trasą: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa – Grójecka – PL. NARUTOWICZA.

Linia autobusowa 100

Przejazd zabytkowymi autobusami marek Jelcz i Ikarus to prawdziwa podróż w czasie. „Setka” pozwoli zwiedzić Warszawę na obu brzegach Wisły: CENTRUM – Marszałkowska – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – M. Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Konwiktorska – R. Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – al. „Solidarności” – Targowa – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – L. Kruczkowskiego – Książęca – Al. Ujazdowskie – Bagatela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska  – CENTRUM.

Wycieczkę autobusem linii 100 można połączyć ze spacerem po atrakcyjnych zakątkach Warszawy. Można nim dojechać m.in.: na Stare Miasto, do Parku Praskiego i ZOO, w Aleje Ujazdowskie czy do Łazienek Królewskich.

Przez cały sezon Warszawskich Linii Turystycznych „setka” kursuje w soboty, niedziele i święta oraz 2 maja i 17 czerwca od godz. 12.00 do 18.00.

W autobusach i tramwajach Warszawskich Linii Turystycznych obowiązują wszystkie bilety z taryfy Zarządu Transportu Miejskiego. W przypadku pojazdów bez kasowników, bilety będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) będzie możliwy po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe lub w bramce metra.

Promy

Na Wisłę wracają promy. Przeprawić się będzie można na trzech trasach: prom Słonka – Cypel Czerniakowski (pomost pływający) – Saska Kępa (plaża); prom Pliszka – Most Józefa Poniatowskiego (nabrzeże) – Stadion Narodowy (plaża); Wilga – Podzamcze Fontanny (pomost pływający) – ZOO (plaża).

Od 1 maja do 30 czerwca oraz od 1 do 25 września promy kursują w soboty, niedziele i święta oraz dodatkowo 2 maja i 17 czerwca. Od 1 lipca do 31 sierpnia promy będą pływały codziennie. Promy Pliszka i Słonka zabierają 21 a Wilga 40 pasażerów oraz rowery. Przeprawa jest bezpłatna.

Statek do Serocka

To prawdziwa wyprawa – statek „Zefir” wypływa z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński dopływa do Serocka. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego, a Zalew Zegrzyński to prawdziwy raj dla wędkarzy, amatorów sportów wodnych i plażowiczów. W czasie rejsu statek dodatkowo podpływa pod ruiny starego mostu z 1897 roku, który został wysadzony przez wycofujące się wojska rosyjskie w 1915 roku. „Zefir” zabiera na pokład 98 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. W Serocku przewidziano czas na odpoczynek na lądzie (ok. 2 h), a następnie powrót do Warszawy. Podróż rozpoczyna się o godz. 9.00, a powrót do Warszawy jest planowany ok. godz. 18.00.

Statek do Serocka będzie pływał od 1 maja do 25 września w soboty, niedziele i święta oraz 2 maja i 17 czerwca.

Bilety na rejs można kupić:

  • na stronie internetowej www.bilety24.pl od środy 26 kwietnia
  • w Punkcie Obsługi Pasażerów Dworzec Wileński – w piątki w godz. 15.00-18.00 i w soboty w godz. 8.00-11.00 (płatność tylko gotówką).

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa i linia autobusowa 51

Ostatnia, ale absolutnie nie mniej ciekawa atrakcja WLT, to Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa. Zabytkowa kolejka wąskotorowa wyrusza w każdą sobotę (w okresie 1 maja – 24 września) o godzinie 14.00 ze stacji w Piasecznie. Przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30. XX wieku, Głosków, Runów i Złotokłos dociera do Tarczyna. W drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie peron znajduje się tuż przy leśnej polanie. Tu pasażerowie mają czas dla siebie. Można przejść się na spacer do lasu, poleniuchować na trawie, zwiedzić pobliski Złotokłos – przedwojenne letnisko, gdzie wychował się Marek Hłasko i mieszkał m.in. Mieczysław Fogg. Czas przejazdu kolejką wraz z piknikiem w Runowie to około cztery godziny. Do Piaseczna można dojechać np. specjalną zabytkową linią autobusową 51. Numer linii nawiązuje do numeracji dawnej linii trolejbusowej, która łączyła Piaseczno z Warszawą.

Autobus rusza z centrum o godzinie 13.00. Linia 51 jest przeznaczona tylko dla osób wybierających się na przejazd Piaseczyńską Koleją Wąskotorową. Z autobusu można skorzystać na podstawie biletu wydanego przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej na przejazd kolejką i dowożący do niej autobus. Nie ma możliwości zakupu biletu tylko na autobus linii 51.

Bilety na przejażdżkę kolejką są dostępne na stronie internetowej www.kolejka-piaseczno.pl. Można je także kupić w dniu wycieczki (jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane online) w kasie na peronie w Piasecznie.

 

Wykorzystano zdjęcie ze strony Warszawskiego Transportu Publicznego

 

 

 

 

Adres

Warszawa

Termin

Od 2022-05-01 , Do 2022-09-25

Reklama

Ciekawostki