• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / sport i rekreacja

17. Półmaraton Warszawski

Adres

Warszawa

Termin

Od 2023-03-24
Do 2023-03-26

Trwają zapisy na 17. Półmaraton Warszawski. 

Każdej wiosny tysiące zawodowców oraz amatorów z kraju i zagranicy przyjeżdżają do Warszawy, by zmierzyć się w największej imprezie biegowej w tej części Europy. Bez względu na to czy jesteś zaawansowanym biegaczem, czy też początkującym pasjonatem — w ostatni weekend marca 2023 roku możesz przebiec Półmaraton Warszawski! Zapisz się już dziś i dołącz do imprezy, która od lat mobilizuje i motywuje tysiące osób do rozpoczęcia sezonu biegowego!

W niespełna 3 dni po uruchomieniu zapisów 1000 biegaczy zdecydowało się przywitać wiosnę na biegowo startując w 17. edycji Półmaratonu Warszawskiego. Pojawienie się na liście startowej to dodatkowa motywacja do podjęcia treningów i postawienia sobie jednego z pierwszych noworocznych celów.

2022 był wspaniały, co przyniesie przyszła wiosna?

Ubiegły rok przyniósł nowe rekordy! Reprezentantka Etiopii pokonała dystans półmaratonu w czasie 01:08:55, bijąc tym samym rekord imprezy, który utrzymywał się aż 9 lat. Wśród mężczyzn triumfował reprezentant Tanzani, Emanuel Giniki Gisamoda z wynikiem 01:00:30. Zbliżająca się wielkimi krokami 17. Edycja półmaratonu to kolejna szansa na pobicie rekordów. Czy komuś uda się zapisać na kartach historii? Przekonamy się już w marcu!

Bieganie to pomaganie, dołącz i Ty #BiegamDobrze.

Na udział w biegu zapisać się można na dwa sposoby: wnosząc opłatę startową, bądź wybierając ścieżkę charytatywną - zakładając zbiórkę #BiegamDobrze. W ramach ścieżki i akcji charytatywnej każdy z uczestników może wybrać jedną spośród 8 organizacji dobroczynnych i wesprzeć ją poprzez bieganie. Wybierz opcję charytatywną rejestracji i załóż wirtualną zbiórkę w systemie #BiegamDobrze. Poprzez zachęcanie swoich znajomych do wsparcia swojej zbiórki gromadzisz środki wspomagające działalność wybranej organizacji dobroczynnej. Gdy uzbierasz kwotę minimalną, w prezencie od organizacji dostaniesz pakiet startowy. W ramach akcji charytatywnej #BiegamDobrze biegacze zebrali już ponad  7 milionów złotych na ważne cele społeczne! Dołącz do bohaterów z pomarańczowymi numerami startowymi i pamiętaj: w słusznej sprawie biegnie się lżej!

Trenuj z nami

To już nie pierwszy raz kiedy eksperci MagazynBieganie.pl angażują się w przygotowanie biegaczy do zawodów. Z doświadczenia wiemy jak istotną kwestią jest właściwe wsparcie w przygotowaniach do wielkiego biegu. W związku z tym, dla wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami powstanie specjalna grupa na Facebooku. Na niej znajdą się zróżnicowane plany treningowe, zależne od poziomu zaawansowania. Dostępne będą również poradniki i akcje specjalne. Będziemy Twoim mentorem w przygotowaniach bo wspólnie idziemy ku zwycięstwu!

Jak nie teraz to kiedy?

Wiosna to idealny moment na powrót do formy po zimowym robieniu masy! Jeśli Twoje roztrenowanie przeciągnęło się, jeśli chcesz zawalczyć o życiówkę, wrócić do formy sprzed kilku lat i zacząć biegać razem z nami - zrób to teraz! Jeśli myślisz o debiucie na dłuższym dystansie - Półmaraton Warszawski to idealny wybór. Ubiegły rok przyciągnął na start półmaratonu ponad dwa tysiące debiutantów. Przyszły rok może być Twój, wszystko zależy od Ciebie!

Półmaratońskie ciekawostki

Pierwszy Półmaraton Warszawski odbył się 26 marca 2006 roku. Bieg ukończyło wtedy 1066 biegaczy. Organizatorzy głęboko wierzyli, że zainteresowanie imprezą będzie rosło z roku na rok i tak się stało! W 2013 roku byliśmy świadkami niezapomnianej chwili. Pierwszy raz w historii, metę biegu ulicznego w Polsce przekroczyło bowiem ponad 10 tysięcy osób! Kolejnym przełomowym momentem było przywitanie na mecie stutysięcznego biegacza podczas Półmaratonu Warszawskiego w 2019 roku. Bieganie odżywa, odzyskuje swój dawny blask po okresie pandemicznym.  Organizatorzy biegu, fundacja „Maraton Warszawski” postawili sobie ambitny cel, by na wiosnę 2023 roku, po raz kolejny metę przekroczyło 10 tysięcy biegaczy. Czy tak się stanie? Wszystko w rękach i nogach pasjonatów biegania, którzy chętnie odwiedzają stolicę w ostatni weekend marca.

Fundacja „Maraton Warszawski” prezentuje medale 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę

 

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie największym wiosennym  wydarzeniem sportowym Polski kierowanym zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Głównemu biegowi towarzyszyć będzie New Balance Bieg na Piątkę. Impreza odbędzie się 26 marca w Warszawie, na liście startowej obu biegów jest już w sumie ponad 12 tysięcy zawodników, a chętnych przybywa. Prezentujemy oficjalne medale, które zawisną na szyjach wszystkich biegaczy, którzy  w tym dniu miną linię mety.

Pamiątkowy medal

Wspólny cel wszystkich biegaczy? Dotrzeć do mety w zaplanowanym czasie i zdobyć jedyne w swoim rodzaju trofeum, będące nagrodą za trud przygotowań i samego startu. To najważniejsza pamiątka dla każdego uczestnika wielkich, corocznych, warszawskich biegów.

- Każdy Półmaraton Warszawski ma własną historię i udział w każdym z nich jest dla biegaczy osobnym rozdziałem  życia. Pamiątką i odzwierciedleniem biegu oraz przygotowań do niego jest medal – zawsze staramy się, aby był wyjątkowy. Wiemy, jak ważny jest to element – to on w przyszłości przypominać będzie naszemu finiszerowi o tej konkretnej edycji. Zawsze zawieramy w nim nawiązania do naszego miasta, z którym jesteśmy nierozłącznie związani i z którego jesteśmy dumni. Tegoroczny medal prezentuje panoramę Warszawy oraz syreni ogon – symbol Warszawy. Medal o przestrzennej formie i motywie miasta będzie dla biegaczy miłym podarunkiem, taką mamy nadzieję – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

Medal otrzymują na mecie wszyscy uczestnicy biegu – niezależnie od wyniku, wybranego dystansu czy formy. To ukłon w stronę motywacji sportowej, wytrwałej pracy i tradycja wszystkich ulicznych zawodów. Ręcznie rzeźbiony oraz odlewany ze stopu metali krążek wykonany z największą starannością jest dla każdego biegacza słodkim ciężarem i pamiątką, która w znakomitej większości przypadków zawiśnie na specjalnym wieszaku i będzie przypominać o uczestnictwie w zawodach.

Wszyscy zawodnicy, po ukończeniu biegu i otrzymaniu medalu, będą mogli na nim wygrawerować osiągnięty czas. Zostanie do tego przygotowany specjalny punkt
w Miasteczku Biegacza zorganizowanym za metą trasy – w Multimedialnym Parku Fontann.

- Najwyraźniej dobry czas dla masowego biegania powrócił. Wracamy do ponad dziesięciotysięcznych frekwencji na biegu. Zapisy cały czas trwają. Na ulice Warszawy znów wyjdą tysiące mieszkańców, którzy będą kibicować zawodnikom. Bardzo cieszy nas taka frekwencja i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników – dodaje Marek Tronina.

Dystans 21,0975 km czy 5 km?

Każdy uczestnik imprez biegowych spełnia swoje wielkie marzenia: przełamuje słabości, udowadnia własną wytrwałość i siłę, pokonuje niemożliwe, bije życiowe rekordy. Udział w  17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim zadeklarowało już prawie 10 tysięcy uczestników. Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub preferują ściganie na krótszych dystansach, Fundacja „Maraton Warszawski” przygotowała New Balance Bieg na Piątkę. Na bieg towarzyszący zapisało się do dzisiaj już 2 tys. zawodników.

- Udział w biegu to niesamowita przygoda, dlatego wysiłek włożony w przygotowania i w sam bieg jest zawsze honorowany medalem, który dla każdego biegacza stanowi ważną pamiątkę. Tegoroczny medal nawiązuje do symboli Warszawy i wygląda naprawdę pięknie. Wierzę, że to trofeum będzie miłym docenieniem wysiłku wszystkich biegaczy – dodaje Marta Maszewska-Danielewicz,  dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Zapisy ciągle trwają!

Z każdym dniem przybywa coraz więcej chętnych do wzięcia udziału w największym wydarzeniu biegowym tej wiosny. Zapisy trwają cały czas. Warto rozważyć swój udział w biegu na dłuższym lub krótszym dystansie, zwłaszcza, że tegoroczne trasy będą sprzyjać rekordom. Półmaraton to dystans w zasięgu wszystkich aktywnych fizycznie, a tym którzy dopiero zaczynają aktywność po zimie polecamy dystans towarzyszący – to świetna okazja, aby przekonać się, jak wygląda udział w imprezie biegowej i zaznać emocji towarzyszących zawodom sportowym.

 

Do zobaczenia na trasie w ostatnią niedzielę marca! 

***

 

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

 

Ciekawostki

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Problemy ze snem?

Nowa generacja klejów do zabawy - kleje pva

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

Co sprawia największe trudności w nauce języka angielskiego i jak można to zmienić?

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

Paranoja

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Zamawianie online

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Tak to miało być...

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Ta która przeżyła...

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

Nie masz pomysłu co podarować siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Specjalny wysłannik donosi...

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Jak zaplanować remont w mieszkania?

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Jak mieszka się na Mokotowie?

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Medical App Development

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Niebo nad Polską pełne samolotów

5 pomysłów na zabawę z psem

Zalety kursów online przygotowujących do matury z matematyki

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Petsitters - domy tymczasowe dla zwierząt domowych

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Jakie zaproszenia ślubne warto wybrać?

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Przełam rutynę i zorganizuj wyjątkową randkę. Jak? Podpowiadamy!

Zakupy z personal shopperem

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

To nie musi kosztować...

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Druk 3D z nylonem

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Automatyzacja procesów rozliczania czasu pracy dzięki biometrii

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

Komu powierzyć sprzątanie mieszkania Warszawa

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

Spodenki rowerowe z wkładką, czyli słuszny wybór dla pasjonatów kolarstwa

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

HPV a brodawki - co warto wiedzieć?

Rola gier w rozwoju dzieci

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Muzyka, której szukasz

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują odzieży chroniącej przed deszczem?

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Zatańcz ze mną!

Kontenery na wynajem – idealne rozwiązanie do wywozu gruzu i odpadów

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Kamizelka wraca na salony

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

5 pomysłów na prezent ślubny

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Berberyna - czy pomaga na trawienie?

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Naprawa iphone

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

17. Półmaraton Warszawski

Trwają zapisy na 17. Półmaraton Warszawski. 

Każdej wiosny tysiące zawodowców oraz amatorów z kraju i zagranicy przyjeżdżają do Warszawy, by zmierzyć się w największej imprezie biegowej w tej części Europy. Bez względu na to czy jesteś zaawansowanym biegaczem, czy też początkującym pasjonatem — w ostatni weekend marca 2023 roku możesz przebiec Półmaraton Warszawski! Zapisz się już dziś i dołącz do imprezy, która od lat mobilizuje i motywuje tysiące osób do rozpoczęcia sezonu biegowego!

W niespełna 3 dni po uruchomieniu zapisów 1000 biegaczy zdecydowało się przywitać wiosnę na biegowo startując w 17. edycji Półmaratonu Warszawskiego. Pojawienie się na liście startowej to dodatkowa motywacja do podjęcia treningów i postawienia sobie jednego z pierwszych noworocznych celów.

2022 był wspaniały, co przyniesie przyszła wiosna?

Ubiegły rok przyniósł nowe rekordy! Reprezentantka Etiopii pokonała dystans półmaratonu w czasie 01:08:55, bijąc tym samym rekord imprezy, który utrzymywał się aż 9 lat. Wśród mężczyzn triumfował reprezentant Tanzani, Emanuel Giniki Gisamoda z wynikiem 01:00:30. Zbliżająca się wielkimi krokami 17. Edycja półmaratonu to kolejna szansa na pobicie rekordów. Czy komuś uda się zapisać na kartach historii? Przekonamy się już w marcu!

Bieganie to pomaganie, dołącz i Ty #BiegamDobrze.

Na udział w biegu zapisać się można na dwa sposoby: wnosząc opłatę startową, bądź wybierając ścieżkę charytatywną - zakładając zbiórkę #BiegamDobrze. W ramach ścieżki i akcji charytatywnej każdy z uczestników może wybrać jedną spośród 8 organizacji dobroczynnych i wesprzeć ją poprzez bieganie. Wybierz opcję charytatywną rejestracji i załóż wirtualną zbiórkę w systemie #BiegamDobrze. Poprzez zachęcanie swoich znajomych do wsparcia swojej zbiórki gromadzisz środki wspomagające działalność wybranej organizacji dobroczynnej. Gdy uzbierasz kwotę minimalną, w prezencie od organizacji dostaniesz pakiet startowy. W ramach akcji charytatywnej #BiegamDobrze biegacze zebrali już ponad  7 milionów złotych na ważne cele społeczne! Dołącz do bohaterów z pomarańczowymi numerami startowymi i pamiętaj: w słusznej sprawie biegnie się lżej!

Trenuj z nami

To już nie pierwszy raz kiedy eksperci MagazynBieganie.pl angażują się w przygotowanie biegaczy do zawodów. Z doświadczenia wiemy jak istotną kwestią jest właściwe wsparcie w przygotowaniach do wielkiego biegu. W związku z tym, dla wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami powstanie specjalna grupa na Facebooku. Na niej znajdą się zróżnicowane plany treningowe, zależne od poziomu zaawansowania. Dostępne będą również poradniki i akcje specjalne. Będziemy Twoim mentorem w przygotowaniach bo wspólnie idziemy ku zwycięstwu!

Jak nie teraz to kiedy?

Wiosna to idealny moment na powrót do formy po zimowym robieniu masy! Jeśli Twoje roztrenowanie przeciągnęło się, jeśli chcesz zawalczyć o życiówkę, wrócić do formy sprzed kilku lat i zacząć biegać razem z nami - zrób to teraz! Jeśli myślisz o debiucie na dłuższym dystansie - Półmaraton Warszawski to idealny wybór. Ubiegły rok przyciągnął na start półmaratonu ponad dwa tysiące debiutantów. Przyszły rok może być Twój, wszystko zależy od Ciebie!

Półmaratońskie ciekawostki

Pierwszy Półmaraton Warszawski odbył się 26 marca 2006 roku. Bieg ukończyło wtedy 1066 biegaczy. Organizatorzy głęboko wierzyli, że zainteresowanie imprezą będzie rosło z roku na rok i tak się stało! W 2013 roku byliśmy świadkami niezapomnianej chwili. Pierwszy raz w historii, metę biegu ulicznego w Polsce przekroczyło bowiem ponad 10 tysięcy osób! Kolejnym przełomowym momentem było przywitanie na mecie stutysięcznego biegacza podczas Półmaratonu Warszawskiego w 2019 roku. Bieganie odżywa, odzyskuje swój dawny blask po okresie pandemicznym.  Organizatorzy biegu, fundacja „Maraton Warszawski” postawili sobie ambitny cel, by na wiosnę 2023 roku, po raz kolejny metę przekroczyło 10 tysięcy biegaczy. Czy tak się stanie? Wszystko w rękach i nogach pasjonatów biegania, którzy chętnie odwiedzają stolicę w ostatni weekend marca.

Fundacja „Maraton Warszawski” prezentuje medale 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę

 

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie największym wiosennym  wydarzeniem sportowym Polski kierowanym zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Głównemu biegowi towarzyszyć będzie New Balance Bieg na Piątkę. Impreza odbędzie się 26 marca w Warszawie, na liście startowej obu biegów jest już w sumie ponad 12 tysięcy zawodników, a chętnych przybywa. Prezentujemy oficjalne medale, które zawisną na szyjach wszystkich biegaczy, którzy  w tym dniu miną linię mety.

Pamiątkowy medal

Wspólny cel wszystkich biegaczy? Dotrzeć do mety w zaplanowanym czasie i zdobyć jedyne w swoim rodzaju trofeum, będące nagrodą za trud przygotowań i samego startu. To najważniejsza pamiątka dla każdego uczestnika wielkich, corocznych, warszawskich biegów.

- Każdy Półmaraton Warszawski ma własną historię i udział w każdym z nich jest dla biegaczy osobnym rozdziałem  życia. Pamiątką i odzwierciedleniem biegu oraz przygotowań do niego jest medal – zawsze staramy się, aby był wyjątkowy. Wiemy, jak ważny jest to element – to on w przyszłości przypominać będzie naszemu finiszerowi o tej konkretnej edycji. Zawsze zawieramy w nim nawiązania do naszego miasta, z którym jesteśmy nierozłącznie związani i z którego jesteśmy dumni. Tegoroczny medal prezentuje panoramę Warszawy oraz syreni ogon – symbol Warszawy. Medal o przestrzennej formie i motywie miasta będzie dla biegaczy miłym podarunkiem, taką mamy nadzieję – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

Medal otrzymują na mecie wszyscy uczestnicy biegu – niezależnie od wyniku, wybranego dystansu czy formy. To ukłon w stronę motywacji sportowej, wytrwałej pracy i tradycja wszystkich ulicznych zawodów. Ręcznie rzeźbiony oraz odlewany ze stopu metali krążek wykonany z największą starannością jest dla każdego biegacza słodkim ciężarem i pamiątką, która w znakomitej większości przypadków zawiśnie na specjalnym wieszaku i będzie przypominać o uczestnictwie w zawodach.

Wszyscy zawodnicy, po ukończeniu biegu i otrzymaniu medalu, będą mogli na nim wygrawerować osiągnięty czas. Zostanie do tego przygotowany specjalny punkt
w Miasteczku Biegacza zorganizowanym za metą trasy – w Multimedialnym Parku Fontann.

- Najwyraźniej dobry czas dla masowego biegania powrócił. Wracamy do ponad dziesięciotysięcznych frekwencji na biegu. Zapisy cały czas trwają. Na ulice Warszawy znów wyjdą tysiące mieszkańców, którzy będą kibicować zawodnikom. Bardzo cieszy nas taka frekwencja i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników – dodaje Marek Tronina.

Dystans 21,0975 km czy 5 km?

Każdy uczestnik imprez biegowych spełnia swoje wielkie marzenia: przełamuje słabości, udowadnia własną wytrwałość i siłę, pokonuje niemożliwe, bije życiowe rekordy. Udział w  17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim zadeklarowało już prawie 10 tysięcy uczestników. Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub preferują ściganie na krótszych dystansach, Fundacja „Maraton Warszawski” przygotowała New Balance Bieg na Piątkę. Na bieg towarzyszący zapisało się do dzisiaj już 2 tys. zawodników.

- Udział w biegu to niesamowita przygoda, dlatego wysiłek włożony w przygotowania i w sam bieg jest zawsze honorowany medalem, który dla każdego biegacza stanowi ważną pamiątkę. Tegoroczny medal nawiązuje do symboli Warszawy i wygląda naprawdę pięknie. Wierzę, że to trofeum będzie miłym docenieniem wysiłku wszystkich biegaczy – dodaje Marta Maszewska-Danielewicz,  dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Zapisy ciągle trwają!

Z każdym dniem przybywa coraz więcej chętnych do wzięcia udziału w największym wydarzeniu biegowym tej wiosny. Zapisy trwają cały czas. Warto rozważyć swój udział w biegu na dłuższym lub krótszym dystansie, zwłaszcza, że tegoroczne trasy będą sprzyjać rekordom. Półmaraton to dystans w zasięgu wszystkich aktywnych fizycznie, a tym którzy dopiero zaczynają aktywność po zimie polecamy dystans towarzyszący – to świetna okazja, aby przekonać się, jak wygląda udział w imprezie biegowej i zaznać emocji towarzyszących zawodom sportowym.

 

Do zobaczenia na trasie w ostatnią niedzielę marca! 

***

 

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

 

Adres

Warszawa

Termin

Od 2023-03-24 , Do 2023-03-26

Reklama

Ciekawostki